EN

1.09.2021, 11:58 Wersja do druku

Rzeszów. Teatr im. Siemaszkowej od września zaprasza na nową Scenę Bristol

Teatr im. Wandy Siemaszkowej otwiera nowy sezon 2021/2022 z niespodzianką. Już od września spektakle będzie można oglądać także w klimatycznych podziemiach Hotelu Bristol Tradidion&Luxury zlokalizowanego w centrum rzeszowskiego Rynku.

10, 11 o 12 września w podziemiach Hotelu Bristol Tradidion&Luxury przy ul. Kopernika 12 odbędą się pierwsze pokazy na Scenie Bristol. W te wrześniowe wieczory będzie można zobaczyć przedstawienie teatru tańca „Tango &Piazzolla”. Bilety w cenie 30 zł normalny i 20 zł ulgowy są już dostępne na stronie internetowej i w teatralnych kasach.

Na Scenie Bristol będą grane spektakle przeznaczone na scenę kameralną. Prócz „Tango &Piazzolla” Teatr wystawi tam takie tytuły, jak.: „Kiedy byłem małym chłopcem”, i „Marlene Dietrich – Błękitny Anioł”. W najbliższych miesiącach na Scenie Bristol odbędzie się także recital aktorki Małgorzaty Pruchnik-Chołki.

Spektakl teatru tańca pt. „Tango &Piazzolla” zachwycił publiczność podczas premiery, która odbyła się w sierpniu ubiegłego roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki. Reżyserem i choreografem widowiska jest Tomasz Dajewski – aktor i mim, twórca choreografii do wielu spektakli rzeszowskiego Teatru. Na scenie towarzyszą mu tancerka i aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej Karolina Dańczyszyn oraz kontrabasista Stan Michalak. Scenografia jest dziełem Magdaleny Gajewskiej.

Osaczeni galopującą codziennością, w natłoku spraw bieżących i problemów jakich wciąż przysparza nam życie, zatracamy się i pogrążamy bez reszty w szalonym wyścigu do lepszego jutra. W naszej mimoczno-tanecznej impresji postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę refleksji, by przypomnieć o potrzebie czułości, bliskości, komunikacji i prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem.

Tomasz Dajewski

Reżyseria i choreografia: Tomasz Dajewski

Scenografia: Magdalena Gajewska

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Tomasz Dajewski, Stan Michalak (kontrabas)

Czas trwania: 45 min

Źródło:

Materiał nadesłany