EN

27.09.2022, 12:39 Wersja do druku

Rzeszów. Spacer teatralny dla dzieci i masktek

W niedzielę 2 października serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na teatralny spacer w centrum Rzeszowa.

Rozpoczniemy o godz. 15:00 przed główną bramą Letniego Pałacu Lubomirskich przy ul. Dekerta 2. Spacer będzie trwał około godziny i zakończy się w Teatrze Maska przy ul. Mickiewicza 13.

Teatr Maska wspólnie z Instytutem Teatralnym w Warszawie opracował trasę ze specjalnymi teatralnymi zadaniami, które uatrakcyjnią wspólną wędrówkę. Prosimy, aby koniecznie zabrać ze sobą ulubioną maskotkę! Dla niej także przygotowaliśmy zabawy.

Spacer pt. „Wszędzie widzę teatr – przestrzenie teatralne Rzeszowa” poprowadzą pomysłodawczynie trasy: Katarzyna Piwońska (IT) i Aldona Szczygieł-Kaszuba (TM).

 Spacer będzie tłumaczony na język migowy w ramach Festiwalu Kultura bez Barier, do którego włączył się Teatr Maska. Dlatego serdecznie zapraszamy osoby z dysfunkcją słuchu.

 WSTĘP WOLNY po uprzedniej rezerwacji – liczba miejsc jest ograniczona!!!

GDZIE ZAPISY?

Biuro Organizacji Widowni (pn-pt 7:30-15:30)

tel. 17 852 06 14

tel. 17 850 13 60

 __________________

Teatr Maska w Rzeszowie jest partnerem projektu Spacerownik Teatralny. Projekt realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie od 2015 r. Przez siedem lat opracowano unikalne trasy spacerów dla dorosłych oraz dzieci po miejscach związanych z teatrem w różnych miastach Polski. Teatralne spacery stanowią oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu i umożliwiają poszerzenie wiedzy o historii teatru w danym mieście. Autorskie scenariusze spacerów znajdują się na stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl

Źródło: