EN

22.07.2022, 08:38 Wersja do druku

Rzeszów. „Jak obmyśliłem świat" nowy spektakl Latającego Teatru Kantorowi

Pragniemy podzielić się wspaniałą wiadomością, bo już po raz piąty "zlecieliśmy się", by twórczo pracować i przygotować spektakl czyli kontynuować teatralne działania Latającego Teatru Kantorowi.

fot. mat. teatru

W tym roku wspólnie z nami nad spektaklem pt. "Jak obmyśliłem świat" przygotowywanym z myślą o młodych widzach, pracowały dwie wspaniałe artystki: reżyserka Magdalena Miklasz i aktorka Anna Stela. Badaliśmy źródła inspiracji twórczych, dzieciństwo i jego wpływ na twórczość Tadeusza Kantora.

Powstał spektakl, na który pragniemy zaprosić zarówno dzieci (6+) jak i dorosłych i zabrać w podróż z małym Tadeuszem. Podczas tej podróży będą oni mieli okazję spotykać i wspólnie poznać niezwykłe postaci (Podróżnika, Matkę Boski, Przyrodniczkę, Piękno, Staruszków). Każda z nich obdarowuje chłopca inną „mocą”, i to one - przymioty serca i ducha, będą miały w przyszłości ogromny wpływ na życie, twórczość i „obmyślony świat”. 
Każdy z widzów znajdzie tu przestrzeń na przemyślenia i własne pytania: o to jak wymyślić swój świat i jak żyć.

REŻYSERIA, DRAMATURGIA: MIKLASZ/STELA

SCENARIUSZ, SCENOGRAFIA: cały zespół

WYKONANIE LALKI I ELEMENTÓW SCENOGRAFICZNYCH:
Barbara Wójcik – Wiktorowicz

OBSADA:

Monika Adamiec

Karina Góra

Marek Kościółek

Grażyna Tabor

Monika Nitkiewicz – Mitrut

Marcin Woszczewski/Przemysław Buksiński

Barbara Wójcik – Wiktorowicz

Premiera, Rzeszów 2022 r.

Spektakl „Jak obmyśliłem świat” jest adresowanym do dzieci i dorosłych, którzy mają ochotę towarzyszyć małemu, zagubionemu chłopcu w inspirującej podróży, podczas której stara się on zrozumieć sam siebie. 

Jak nazwać najgorszy dzień w życiu, który ostatecznie okazuje się „nie taki najgorszy”? Co robić kiedy wszyscy wokół mówią, że nic z Ciebie nie będzie?
Czy mieszkanie w małej miejscowości „na końcu świata” może być... fajne?
Czy warto przejmować się tym, co inni o nas mówią? 

Czym jest piękno?
A co to znaczy determinacja?
I czy Matka Boska może mówić? 

Subtelna nasza opowieść oparta na historiach po części prawdziwych, a po części zmyślonych, po części napisanych, a po części improwizowanych krąży wokół tych pytań, nie zawsze dając jednoznaczne odpowiedzi. 

Pragniemy zaprosić widzów zarówno dzieci (6+) jak i dorosłych w podróż z małym Tadeuszem, podczas której będą mieli okazję spotykać i wspólnie poznać niezwykłe postaci (Podróżnika, Matkę Boski, Przyrodniczkę, Piękno, Staruszków). Każda z nich obdarowuje chłopca inną „mocą”, i to one - przymioty serca i ducha, będą miały w przyszłości ogromny wpływ na życie, twórczość i „obmyślony świat”. 

Każdy z nas znajdzie tu przestrzeń na przemyślenia i własne pytania: o to jak wymyślić swój świat i jak żyć. 

Latający Teatr Kantorowi to ogólnopolski projekt artystyczny realizowany od 2019 r., skupiający twórców autorskich teatrów offowych w Polsce. Celem projektu jest spotkanie i wspólna twórcza praca w miejscu dla teatru szczególnym, miejscu urodzenia Tadeusza Kantora, w Wielopolu Skrzyńskim. W wyniku warsztatów, powstaje spektakl będący jednocześnie hołdem i impulsem do popularyzacji twórczości i osoby Tadeusza Kantora, reformatora teatru XX w.

Źródło:

Materiał nadesłany