EN

29.06.2020, 08:41 Wersja do druku

Warszawa. Ruszają zapisy na Mazowiecką Akademię Tańca

Od ponad 25 Mazowiecki Instytut Kultury organizuje kursy tańca, które ukończyło już ponad 1100 wykwalifikowanych instruktorów i miłośników tańca. Ruszają zapisy na kolejny kurs tańca ludowego. Przeznaczony jest dla osób prowadzących grupy taneczne oraz każdego, kto chce podnieść swoje taneczne umiejętności. Rekrutacja potrwa do 12 października, ale liczba miejsc jest ograniczona.

mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Mazowiecka Akademia Tańca to kontynuacja Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych. Projekt ma już ponad 25 lat tradycji i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tancerzy, chcących podnosić swoje kwalifikacje. Kurs przygotowuje profesjonalistów do pracy w charakterze instruktora tańca. Posiada rekomendacje Narodowego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia PS CIOFF® (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), które od 1970 roku jest członkiem UNESCO. Wieloletnie doświadczenie MIK w organizacji kursów oraz pieczołowicie dobrana kadra gwarantują wysoki poziom prowadzonych zajęć dydaktycznych. Kurs ukończyło już ponad 1100 osób, które dziś same prowadzą zajęcia i szkolą tancerzy nie tylko na terenie Mazowsza, ale także całego kraju.

Właśnie rusza nabór na kolejną edycję kursu tańca ludowego. W programie znalazły się polskie tańce narodowe, 10 regionów Polski - Górny Śląsk, Kurpie Zielone, Wielkopolska, Rzeszów, Spisz, Warmia, Kaszuby, Beskid Śląski, Krakowiacy Wschodni, Podlasie, ale także jazz, modern, taniec klasyczny czy taniec charakterystyczny. Kurs prowadzony jest w systemie zaocznym. Program składa się z 800 godzin pracy dydaktycznej. Sesje odbywają się raz w miesiącu: w piątek, sobotę i niedziela. Cały kurs trwa 4 semestry, a każda sesja obejmuje około 30 godzin nauki. Po pierwszym i drugim roku kursanci uczestniczą w stacjonarnej sesji letniej (10-12 dni w okresie czerwca, lipca). Zajęcia odbywają się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Po zdaniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia kursu wydane przez Mazowiecki Instytut Kultury w języku polskim oraz angielskim. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest ukończenie 18 lat.

Wykładowcami kursu są wybitni specjaliści z poszczególnych dziedzin tańca, eksperci Polskiej Sekcji CIOFF® oraz wykładowcy: Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Białej Podlaskiej, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.

mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Całkowity koszt kursu to 7000 zł (za 2 lata nauki). Informacji o szczegółach programu oraz kosztach kursu udziela koordynator projektu Norbert Późniewski. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się 17 października.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne