EN

5.05.2021, 11:48 Wersja do druku

Ruda Śląska. Śląska komedia muzyczna online

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza od 14 maja na spektakl "Gita Story" w formule online.

fot. mat. teatru

14 maja 2021 /piątek/ godz. 18.00
GITA STORY - śląska komedia muzyczna  

Transmisja on-line - Bilety wstępu: 5 zł  

UWAGA! Link będzie aktywny do niedzieli, 16 maja do północy.

Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

Zapraszamy na pełną humoru śląską komedię muzyczną w reżyserii i według scenariusza Zbigniewa Stryja – popularnego aktora, reżysera, autora wierszy, piosenek i sztuk teatralnych. To ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko – polskimi. Zapraszamy na spektakl - pomóżcie Gicie odnaleźć lać ... no i właściwego szaca!  

Tekst i reżyseria: Zbigniew Stryj
Kompozycje muzyczne: Grzegorz Spyra, Bogdan Kisiel
Kostiumy: Dorota Zeliszek
Kierownictwo muzyczne: Marzena Mikuła-Drabek
Korepetycje wokalne: Martyna Kubiak
Ruch sceniczny: Dorota Furmaniuk
Inspicjent/koordynator: Weronika Skalska
Prapremiera: 5 października 2019, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty
Występują: Anna Białoń, Jolanta Niestrój-Malisz, Nina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew Stryj, Jan Woldan
Szczegóły dot. transmisji:

Spektakl „Gita story” będzie można zobaczyć on-line na kanale MCK w podanym terminie. Początek transmisji w piątek o godz. 18.00; link aktywny będzie do niedzieli do północy.

Osoba, która zakupi bilet w cenie 5 zł na: mckrudasl.pl, otrzyma bilet elektroniczny potwierdzający zakup, natomiast w dniu transmisji na godzinę przed jej rozpoczęciem kupujący otrzyma link bezpośredni do transmisji, która rozpocznie się o godz. 18.00.

Kupując bilet on-line prosimy uważnie wpisać swój adres email, na który później prześlemy Państwu link do transmisji. W przypadku problemów, prosimy o kontakt pisemny – email: [email protected] i/lub messengerem poprzez profil MCK na Facebooku (tutaj).

Spektakl prezentowany on-line jest materiałem archiwalnym z udziałem publiczności, nagranym wyłącznie na potrzeby MCK. Jakość nagrania jest dobra, ale nie jest jednocześnie nagraniem teatru telewizji. Za ewentualne niedogodności w odbiorze, przepraszamy.
Zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

05.05.2021

Wątki tematyczne