EN
22.08.2020, 08:57 Wersja do druku

Radom. Trzech kandydatów walczy o fotel dyrektora Resursy Obywatelskiej

Do konkursu, który ogłosiło miasto, zgłosiły się trzy osoby. Kandydatury zostaną rozpatrzone do 15 października.Nowy dyrektor będzie musiał zarządzać nie tylko Resursą Obywatelską, ale także dojdą mu obowiązki związane z prowadzeniem działalności kulturalnej w Kamienicy Deskurów. I właśnie w związku z rozszerzeniem działalności Urząd Miejski, jak uzasadniał, ogłosił konkurs na dyrektora, aby sprawdzić, czy nie pojawią się "ciekawe koncepcje prowadzenia tej instytucji". Swoje kandydatury zgłosiły trzy osoby. Czy któraś z nich zajmie fotel dyrektora, dowiemy się przed połową października. Na razie komisja konkursowa musi zapoznać się z przedstawionymi przez kandydatów koncepcjami.

Zgodnie z warunkami konkursu kandydaci muszą mieć m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w instytucjach kultury oraz minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu w kulturze.

Resursą Obywatelską od 2007 roku kieruje Renata Metzger. Za jej czasów placówka wprowadziła w życie wiele autorskich projektów i cyklicznych imprez propagujących historię i kulturę Radomia, jak Uliczka Tradycji, Anima Urbis, Spotkania z Kulturą Żydowską Ślad, Historia cię szuka, czy Festiwal Filozofii "Okna". W Resursie działają zespoły muzyczne i wokalne, a także Teatr Poszukiwań. Placówka ma też własne studio filmowe, w którym produkuje filmy poświęcone znanym radomskim postaciom czy wydarzeniom z historii miasta, działa tam również Klub Dobrego Filmu.

Pod koniec kwietnia tego roku radni przyjęli zmiany w statucie Resursy Obywatelskiej, zgodnie z którymi to ta placówka ma zająć się zagospodarowaniem remontowanej kamienicy Deskurów przy Rynku i poprowadzić w niej działalność. W kamienicy nadal trwają prace wykończeniowe.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Trzech kandydatów walczy o fotel dyrektora Resursy Obywatelskiej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

mar