EN
17.03.2022, 09:30 Wersja do druku

Radom. Teatr Powszechny z ministerialnym dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że w ramach ogłoszonych na rok 2022 programów operacyjnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Teatrowi Powszechnemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu dofinansowanie na następujące projekty:

· W ramach program „TEATR” zadanie „XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski” zostało bardzo wysoko ocenione przez komisję i znalazło się na
6 miejscu zdobywając 88 punktów. Kwota dofinansowania to 200 000zł.
Dzięki zdobytym środkom już jesienią obchodzić będziemy piętnastą edycję radomskich teatralnych spotkań z Gombrowiczem. W tym roku festiwal zapowiada się bardzo narodowo. Spodziewamy się teatrów z Japonii, USA, Macedonii, Litwy, Czech. Tegoroczna edycja będzie również bardzo bogata w imprezy i spotkania towarzyszące festiwalowi, takie jak Czytania Gombrowicza, pokazy rejestracji gombrowiczowskich spektakli zrealizowanych przez Teatr TV, wystawę plakatów oraz studio festiwalowe. XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w dniach 8 – 15 października 2022.

· W ramach programu „WYDARZENIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY” zadanie „Legendy Ziemi Radomskiej w ultrafiolecie” zdobyło dofinansowanie w kwocie 45 000zł. Dzięki zdobytym środkom zorganizujemy lekcje teatralne dla najmłodszych widzów, które będą się składać z teatralnej prezentacji legendy oraz potkania z ciekawą osobowością z regionu, którego dotyczy legenda.

Łączna wartość grantów to 245 000 zł.

Przystępując do pracy nad realizacją obydwu zadań, serdecznie dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miastu Radom za udzielone nam wsparcie!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne