EN
20.05.2022, 15:30 Wersja do druku

Radom. Gościnny występ na scenie Resursy. Dziś wieczorem spektakl „Eksperyment” Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy

Inne aktualności

W ramach cyklu Goście Teatru Resursa, instytucja zaprasza dziś, 20 maja na godz. 19 na spektakl Kompanii Teatralnej Mamro „Eksperyment”. Pisze Amanda Grzmiel w „Gazecie Wyborczej - Radom”.

Resursa Obywatelska raz w miesiącu gości na swojej scenie najlepsze teatry amatorskie oraz offowe z naszego kraju. Tym razem zaprezentuje się niezależny zespół teatralny Kompania Teatralna Mamro.

Grupa powstała w 2004 r. w Warszawie. Obecnie działa przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów w Warszawie. Na koncie ma ponad 30 zrealizowanych premier, ponad pół tysiąca zagranych spektakli i ponad setkę festiwalowych nagród i wyróżnień.

W Radomiu zaprezentują „Eksperyment". Jak zapowiada Maciej Zwierzyński z Resursy Obywatelskiej, to metaforyczna historia czworga krytyków teatralnych poddanych próbie, na którą żadną miarą nie byli przygotowani. Jak zareagują, czy zniosą presję oczekiwań, czy uda im się w końcu wyjść z tarapatów z (nieobitą) twarzą?

Tekst i reżyseria: Grzegorz Reszka; obsada: Osoba 1 – Marzena Wandachowicz, Osoba 2 – Krzysztof Czajka, Osoba 3 – Grzegorz Reszka, Osoba 4 – Marta Jedynak.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gościnny występ na scenie Resursy. Dziś wieczorem spektakl "Eksperyment" Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Amanda Grzmiel

Data publikacji oryginału:

20.05.2022