EN
1.04.2022, 08:15 Wersja do druku

Radom. Goście Teatru Resursa

Inne aktualności

Pierwsi goście to Grupa Artystyczna Teatr T.C.R z Tychów. Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu zaprasza na ich spektakl "Disco Mori" w najbliższy piątek, 1 kwietnia, o godz. 19.

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu - Goście Teatru "Resursa". Jak zapowiada Maciej Zwierzyński z Resursy Obywatelskiej, raz w miesiącu na deskach Resursy prezentować się będą najlepsze teatry amatorskie oraz offowe z całej Polski. - Będzie to doskonała okazja do poznania nowych środków wyrazu w sztuce aktorskiej oraz materii scenicznej, a także zaobserwowania nowych, często eksperymentalnych relacji tworzonych między aktorami a publicznością - zachęca Maciej Zwierzyński.

Pierwsi goście to Grupa Artystyczna Teatr T.C.R z Tychów, która została powołana do życia w 2011 r. przez Piotra Kumora w trakcie trwania Tyskich Spotkań Teatralnych. Skład grupy to zgrany zespół zainteresowany tworzeniem, w każdym tego słowa znaczeniu. Jak piszą organizatorzy, spektakl "Disco mori" to próba zadania niewygodnych pytań o to, czy prawda jest nam potrzebna do szczęścia. Teatr T.C.R. przeszukuje ciemne zakamarki ulicy rzeczywistości, by tym razem dotrzeć do wyśmiewanego w kręgach kultury wysokiej świata muzyki disco polo, który coraz śmielej rozpycha się w naszej rzeczywistości. Prosta radość muzyki chodnikowej zderzona jest z dramatem głównego bohatera - bożyszcza tłumów - Jarco Polo, postawionego przed ścianą drastycznych wyborów, z których każdy gorszy jest od następnego.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy, a także poprzez witryny: resursa.radom.pl oraz biletyna.pl.

Tytuł oryginalny

Teatry amatorskie z całej Polski w Radomiu. Resursa zaprasza na spektakle w ramach cyklu Goście Teatru "Resursa"

Źródło:

Materiał nadesłany
„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

amg

Data publikacji oryginału:

31.03.2022

Wątki tematyczne