EN

5.06.2021, 10:59 Wersja do druku

Radom. Cykl „Czytamy Gombrowicza" w Teatrze Powszechnym

W oczekiwaniu na XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski Teatr Powszechny zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza". „Zbrodnia z premedytacją" w reżyserii Jose Iglesiasa Vigila na scenie Kotłownia.

- W czerwcu w Teatrze Powszechnym w Radomiu rozpocznie się cykl „Czytamy Gombrowicza". Podczas spotkań zostaną zaprezentowane mniej popularne utwory pisarza. Czytania wyreżyserują znani twórcy teatralni i filmowi, a wezmą w nich udział aktorzy radomskiego teatru oraz młodzież szkół średnich - informuje Jolanta Korłub-Ogonkowska, kierownik literacki Teatru Powszechnego w Radomiu. - Jako pierwsze czytane będzie opowiadanie „Zbrodnia z premedytacją" opublikowane po raz pierwszy w 1933 r. w zbiorze „Pamiętnik z okresu dojrzewania".

To pełna absurdu parodia kryminału będąca relacją ze śledztwa w sprawie zbrodni, do której nie doszło.

Do wiejskiej posiadłości K. w celu uregulowania spraw urzędowych przybywa sędzia śledczy. Mimo że wizyta jest zapowiedziana, nikt nie oczekuje go na stacji. Kiedy dociera do celu, zostaje przyjęty przez domowników niczym niespodziewany gość. Wreszcie podczas obiadu w sztywnej, pełnej napięcia atmosferze domownicy wyznają śledczemu, że pan domu zmarł w nocy...

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dlaczego nagle zmarł pan domu?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” nr 127 - dodatek Co jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne