EN

20.08.2021, 11:58 Wersja do druku

Radom. „Awanturki osobiste" Powszechnego na koniec „Ulicy Teatralnej"

fot. mat. teatru

W piątek na placu Jagiellońskim radomianie obejrzą spektakl kończący sezon przeglądu ulicznych przedstawień z całej Polski. Na scenie aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu.

Kończy się druga edycja Przeglądu Teatrów Ulicznych „Ulica Teatralna". W cztery piątkowe wieczory sympatycy teatrów ulicznych mogli oglądać przedstawienia w wykonaniu najlepszych polskich zespołów. Radomianie obejrzeli już widowiskową „Eurydykę" Teatru Biura Podróży z Poznania, steampunkowe „Poza czasem" Teatru Akt z Warszawy oraz bajeczną „Kosmiczną podróż Guliwera" Teatru Klinika Lalek z Wolimierza, a w miniony piątek „Pana i Panią O!" w wykonaniu Teatru Pantomimy MIMO z Warszawy.

Zwieńczeniem całej imprezy będzie wysęp aktorów z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, którzy zaprezentują sztukę pod tytułem „Awanturki osobiste". Twórcy gwarantują kipiące emocjami sceny, składające się z wyznań różnych kochanków. Bohaterowie będą poruszać się w temacie miłości, tej słodkiej, romantycznej i delikatnej, ale także tej, która czasem bywa okrutna.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Na koniec „Ulicy Teatralnej" wystąpi Radom

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” nr 193 / dodatek Co jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.