EN
22.03.2022, 08:10 Wersja do druku

Poznań. Wiosenne, kobiece i ukraińskie spotkania w Teatrze Ósmego Dnia

Teatr Ósmego Dnia działa i przygotował dla Was mnóstwo wydarzeń – w tym tygodniu aż 3 różne!

fot. mat. teatru

W środę, 23 marca o 19:00, w naszej siedzibie – spotkanie z  KLEMENTYNĄ SUCHANOW.

Skąd mają pieniądze, jak działają, czy mają też inne cele niż zbudowanie (odbudowanie) patriarchalnego, katolickiego, opresyjnego, głównie wobec kobiet, świata? W jakiej relacji są z Kościołem? Jak odnaleźli się w Polsce, na czym polega specyfika ich działań, jak można ocenić skuteczność i zagrożenie działaniami takich organizacji jak Ordo Iuris? Jak wyglądają strategie oporu wobec ich ofensywy?

Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź podczas nadchodzącego spotkania.

W czwartek, 24 marca o 19:00 – spotkanie online – w cyklu Historie ludzi bez historii (9) – gościem będzie Michał Narożniak: wychodząc poza horyzont „Niewolników modernizacji” (książki naszego gościa), porozmawiamy z Michałem Narożnikiem o atutach i ograniczeniach mikrohistorii, w tym, między innymi, o tym czy możliwa jest ludowa historia LGBTQ sięgająca czasów tak odległych jak wiek XVI, i łącząca obszary tak rozległe jak ten między ówczesnym Lwowem a Lizboną.

W piątek 25 marca o 19:00 – na żywo w naszej siedzibie SPEKTAKL UKRAIŃSKI –  |WYSTĄPIĄ: Anastasiia Miedviedieva, Oleh Nesterov, Nikon Medvedev, Paula Mac | „FATAMORGANA” to artystyczne poszukiwanie na pograniczu teatru i sztuk wizualnych. To działanie rozszerzające pojęcie teatru cieni. Wykorzystując kolorowe światła, tekturowe marionetki, szklane naczynia czy obiekty skupiające lub rozpraszające wiązkę światła oraz muzykę artyści tworzą coś w rodzaju audiowizualnego impresjonizmu. Innymi słowy FATAMORGANA to podróż przez magiczną krainę światła, barw i dźwięków układających się w obrazy, czy raczej niekończącą się opowieść. Dobór środków wyrazu czyni spektakl odpowiednim dla widza w każdym wieku. Interpretacja treści zależy od wyobraźni widza. Spektakl dotyka tematu relacji natury i kultury, zależności między środowiskiem naturalnym i obecnością człowieka w świecie. Pośrednio realizuje też tematy związane z ekologią, uwrażliwia odbiorcę na piękno świata przyrody oraz odnosi się do zagadnień twórczości i kreatywności.

SPEKTAKL INAUGURUJE NASZ CYKL SPOTKAŃ – WARSZTATÓW TEATRALNYCH DLA DZIECI UCHODŹCÓW, PROWADZONYCH PRZEZ UKRAIŃSKICH AKTORÓW MIESZKAJĄCYCH W POZNANIU.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne