EN

28.01.2022, 12:36 Wersja do druku

Poznań. Weekend z Teatrem Polskim online

W najbliższy weekend na VOD.teatr-polski.pl będzie można zobaczyć trzy różne spektakle, dzień po dniu - "28 dni" w reż. Kamili Siwińskiej, "Don Juana" w reż. Wiktora Bagińskiego i "Kordiana" w reż. Jakuba Skrzywanka.

fot. mat. teatru

Już w piątek, 28 stycznia na vod.teatr-polski.pl będzie można zobaczyć niezwykły spektakl młodej rosyjskiej dramaturżki Olgi Szyłajewej, „28 dni”, w reżyserii Kamili Siwińskiej.

Spektakl traktuje o 28 dniach kobiecego cyklu – o procesach, jakim podlegają kobiety, o biologii i o tym, jak są kobiety przez pryzmat cyklu postrzegane. A wie to każda, która choć raz usłyszała, że jej zachowanie sterowane jest zmianami hormonalnymi. Każda, której wartość pomniejszana była tylko dlatego, że jest kobietą.

 Do zobaczenia na vod.teatr-polski.pl 28 stycznia, od godz. 19.00

Spektakl zrealizowany za pomocą jednego ujęcia? Możliwe w Teatrze Polskim w Poznaniu – taką perełką jest „Don Juan” w reż. Wiktora Bagińskiego, a realizacji tego przedsięwzięcia podjął się Natan Berkowicz. Trwające półtorej godziny, bez przerwy i bez żadnych cięć, ujęcie jest wyjątkiem w realizacjach teatralnych i czymś, czego nie można przegapić.

Do zobaczenia na vod.teatr-polski.pl już w najbliższą sobotę, 29 stycznia, od godz. 19.00

Na finał spektakl w reżyserii Jakuba Skrzywanka – „Kordian” z 2018 roku. Spektakl, który jest próbą odpowiedzi – wciąż, albo na powrót –  na pytania dawno już postawione i sprawdzenia, czy nasz głos ma dziś jakąkolwiek sprawczość, czy może wywołać rewolucję, zwłaszcza w instytucji, jaką jest dzisiejszy Teatr w Polsce.

Do zobaczenia na vod.teatr-polski.pl w niedzielę, 30 stycznia, od godz. 19.00

Bilety tylko 20 zł. Dostęp zawsze od godz. 19.00 do północy.

To może być bardzo teatralny weekend...

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne