EN
28.06.2022, 09:19 Wersja do druku

Poznań. Ukraińskie dzieci w Teatrze Ósmego Dnia

1 lipca o godzinie 17:00 zaprezentujemy Państwu pokaz małej formy teatralnej, którą przygotowały dzieci z Ukrainy podczas Wakacyjnych Warsztatów Teatralnych w Teatrze Ósmego Dnia. Warsztaty te były częścią naszego większego projektu "Ramy Mamy", który w ramach programu "Kultura: Interwencje. Edycja 2022" wsparło finansowo Narodowe Centrum Kultury - informuje Teatr Ósmego Dnia.

fot. mat. teatru

Od marca w Teatrze Ósmego Dnia spotykamy się z osobami, które z powodu wojny przybyły do nas z Ukrainy. Z dorosłymi rozmawiamy i uczymy języka
polskiego. W tym czasie dzieci uczestniczą w warsztatach teatralnych z Nastyą Miedviedievą, Marhrytą Pronchenką i Olehem Nesterovem.

Sytuacja naszych nowych przyjaciół jest niepewna, ale w Teatrze Ósmego Dnia mamy ramy, by tworzyć w nich bezpieczną przestrzeń, by móc tworzyć teatr, bawić się i marzyć o lepszym świecie. O idealnym kraju, macierzy, ojczyźnie, w której wszyscy będziemy żyć w pokoju i zgodzie.

Od początku bardzo chcieliśmy, by te spotkania integrowały nasze narody i osoby z różnych stron świata – dlatego na wakacyjne warsztaty teatralne zaprosiliśmy dzieci w wieku od 7 do 12 lat, mówiące po polsku lub ukraińsku. Warsztaty poprowadzą Nastya Miedviedieva, Marhryta Pronchenki, Oleh Nesterov, Joanna Krzyżanek, Janusz Stolarski.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne