EN

25.06.2021, 17:47 Wersja do druku

Poznań. "Trans_Miss(i)on" otworzy letnią odsłonę Polskiej Sieci Tańca

Spektaklem „Trans_Miss(i)on”, 5 lipca o godz. 20.00 w przestrzeniach Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8, zapoczątkujemy letnie prezentacje w ramach Polskiej Sieci Tańca.

fot. Katarzyna Machniewicz / mat. teatru

Inne aktualności

Naszym gościem będzie Krakowskie Centrum Choreograficzne.

Twórcy tak opisują swój spektakl:
transmiss
Miss / ona
Mission
On
Transmission
Transmit

To podróż w głąb. Wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsujący pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo. Pomiędzy realnością, a snem o lataniu. Eksponujący to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej Wszechświat energii.

***

„Spektakl jest niezwykle dynamiczny. Ruch przepływający płynnie przez ciało sprawia wrażenie dzikiego, czasem zwierzęcego. (…). Ciała tancerzy czerpią niespożytą energię z oddechu, bicia serca, światła, transowej muzyki i jak perpetuum mobile budują kolejne konstelacje. Pomimo repetytywności, poruszania się trochę mimo woli, ich „nieznośna lekkość ruchu” hipnotyzuje.(…). Całość prezentacji można uznać za metaforę transowego, czy rytualnego połączenia mikrokosmosu ciała z makrokosmosem świata” - Izabela Stańdo, taniecPOLSKA.pl

***

Trans_Miss(i)on
choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Jan Lorys, Paweł Kanior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Świeca, Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

Bilety

Przypomnijmy, że Polska Sieć Tańca jest pierwszą sformalizowaną siecią współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Co roku w ramach sieci w trasę po Polsce wyruszają nominowane, najciekawsze produkcje niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tańca. Obecnie Sieć tworzy 14 Partnerów.

Organizatorem Sieci jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło:

Materiał nadesłany