EN

9.08.2016 Wersja do druku

Poznań. Tłumy na "Białej bluzce" Jandy

"Biała bluzka" - monodram Krystyny Jandy przyciągnął wczoraj tłumy poznaniaków. To pierwszy z dziesięciu bezpłatnych spektakli, które zostaną wystawione w Poznaniu.
Po wejściówki na nie ustawiały się długie kolejki, a wczoraj na placu Kolegiackim trzeba było ustawić telebim dla tych, dla których wejściówek nie wystarczyło.

I ci, którzy oglądali spektakl na żywo na Dziedzińcu Urzędu Miasta, i ci, którzy śledzili go na telebimie nagrodzili Jandę owacjami. Od wczoraj poznaniacy na Dziedzińcu Urzędu Miasta oglądają spektakle prowadzonych przez Krystynę Jandę teatrów "Polonia" i "Och-Teatru". Jako pierwszy pokazano monodram "Biała bluzka". Był to jedyny spektakl z udziałem tej znakomitej artystki. Aby go obejrzeć, trzeba było posiadać bezpłatną wejściówkę. Ci, którym nie udało się ich zdobyć, mogli obejrzeć przedstawienie "Biała bluzka" [na zdjęciu] na telebimie ustawionym na placu Kolegiackim. Krystynę Jandę i przygotowane przez nią spektakle zaprosili do Poznania Jacek Jaśkowiak i Teatr Muzyczny. To pierwszy taki pomysł prezydenta, ale Jaśkowiak obiecuje, że zaprosi innych artystów, choć jak przyznaje nie zawsze musi się z nimi zgadzać. To teatralne wydarzenie ma jednak także kontekst polityczny. Krystynę Jandę z jej spektaklami zaproszono do Poznania, g

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Biała bluzka": Tłumy na spektaklu Krystyny Jandy w Poznaniu

Źródło:

Materiał nadesłany

Polska Głos Wielkopolski online

Autor:

MAZ, SZKI

Data:

09.08.2016

Wątki tematyczne

Realizacje repertuarowe