EN

11.05.2022, 09:43 Wersja do druku

Poznań. Teatralna Noc Muzeów w CK Zamek

Najbliższy weekend w CK ZAMEK zapowiada się… teatralnie, choć 14 maja przypada  ogólnopolska Noc Muzeów, zapraszamy publiczność nie tylko na wydarzenia
z zakresu sztuk wizualnych, ale i na dwie wyjątkowe premiery teatralne. Tradycyjnie czynne będą zamkowe wystawy, zaplanowaliśmy też wydarzenia towarzyszące.

fot. mat. teatru

TRANQUILLO
premiera spektaklu w reż. Janusza Orlika
Teatr Klucz im. W. Deneki
14 i 15.05
g. 19
Sala Wielka
bilety: 30 zł (n), 20 zł (u)

Stoimy przed Wami. Stajemy blisko Was, bardzo blisko.
Patrzymy Wam w oczy.
Słyszymy Wasz oddech.
Oddychamy Waszymi słowami.
Czekamy.
Nasz sen staje się rzeczywistością.
Nasza codzienność niezrozumiałą normalnością.
Jakimś wewnętrznym, osobistym konfliktem zaufania.
Bądźcie cierpliwi.


Zapraszamy na kolejną premierę Teatru Klucz (dawniej: Nowi w Nowym). Spektakl taneczny z niewielką ilością tekstu, tłumaczony na polski język migowy.

Aktorzy Teatru Klucz to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie” prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Ich przygoda z teatrem zaczęła się w 2006 roku, od pracowni teatralnej prowadzonej przez terapeutkę Hannę Rynowiecką i aktora Wojciecha Denekę. Od kilku lat grupa pracuje w Centrum Kultury ZAMEK pod okiem profesjonalnych artystów. W tym roku opiekę artystyczną nad nią objął Janusz Orlik, tancerz, choreograf i pedagog tańca, do zespołu dołączyli zawodowi tancerze, zmianie uległa też nazwa teatru.

Janusz Orlik – absolwent warszawskiej szkoły baletowej; studiował w Bruckner Konservatorium Linz w Austrii. Autor spektakli „Exérèse monobloc”, „a bliźniego swego jak siebie samego”, „Live on stage”, „Święto wiosny”, „Mute”, „Insight” (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014), „Koda (a tribute)” oraz „III Symfonia” (wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS). Od 2002 roku jest stałym członkiem zespołu Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Współpracował m.in.: z Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem, Olgą Cobos i Peterem Miką. Od 2021 roku pełni funkcję członka Rady Programowej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Prowadzi szereg warsztatów choreograficznych w wielu placówkach edukacyjnych i ośrodkach kultury w kraju i zagranicą.
Spektakl dla widzów w każdym wieku, tłumaczony na polski język migowy.

reżyseria, choreografia, scenografia: Janusz Orlik
obsada: Mariusz Józefiak, Jarosław Kubiak, Antek Kurjata, Daniel Laskowski, Lidia Piskorska, Piotr Roszak, Magdalena Szalbierz, Mariusz Sztuba, Arkadiusz Żmijewski
kostiumy: Agnieszka Ostrowska we współpracy z artystami
reżyseria świateł: Janusz Orlik, Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
opieka terapeutyczna: Hanna Rynowiecka
tłumaczenie na PJM: Antek Kurjata, Aleksandra Mayer
produkcja: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spektakl zrealizowany w ramach projektu performatywnego „Obecność”, przygotowanego przez CK ZAMEK we współpracy z norweskim CODA Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21 dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.

fot. mat. teatru

ŻYCIE. MAIN STATION.
Studio Teatralne
premiera: 13.05, g. 19
Noc Muzeów: 14.05, g. 22
Scena Nowa
bilety: 10 zł

„Życie. Main Station” to spektakl, który powstał podczas zajęć Studia Teatralnego. Zarówno temat, postaci, sceny jak i dialogi stworzone zostały podczas wspólnej pracy zespołowej.
Pasażer, który znajduje się w życiowej pustce zostaje zaproszony przez Konduktora do Pociągu. Tam szuka swojego miejsca w różnych przedziałach, zajmowanych przez rozmaite osoby. Kiedy znajduje pusty przedział i zostaje sam, nachodzą go natrętne myśli i senne koszmary.
O czym śni Pasażer?
Kogo spotyka w Pociągu?
Kim jest Konduktor?
Na jakiej stacji wysiądzie Pasażer?

Scenariusz: zespołowy
Reżyseria: Barbara Prądzyńska
Scenografia: Magdalena Banachowicz, Przemysław Bembnista, Norbert Ogoniak, Kinga Rybarczyk
Muzyka: Hubert Wińczyk
Projekcje: Iza Kolka
Występują uczestnicy Studia Teatralnego: Krzysztof Andrzejewski, Magdalena Banachowicz, Jacek Boryszewski, Mirosław Janeczko, Maja Karmińska, Weronika Kątna, Paulina Krzysik, Marek Mikołaj Mikołajczak, Izabela Nitka, Kinga Rybarczyk
W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty wierszy Pauliny Krzysik
Data: 13 i 14.05.
Premiera 13.05 godz. 19.00
Noc Muzeów: 14.05. 22.00
Miejsce: Scena Nowa CK Zamek
Wstęp: bilety 10 zł

O NOCY MUZEÓW W CK ZAMEK

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne