02.04.2019 Wersja do druku

Poznań. Teatr Polski wspiera nauczycieli

Na 8 kwietnia - dzień rozpoczęcia strajku nauczycieli - szykują się nie tylko protestujący. Miasto stara się na ten czas zorganizować alternatywne zajęcia dla uczniów, których szkoły zostaną zamknięte, a prezydent Jacek Jaśkowiak chciałby poprowadzić w jednej ze szkół lekcje religii.

(...) Alternatywne lekcje na czas strajku proponuje również Teatr Polski, na którym już w piątek pojawił się baner z napisem "Teatr Polski wspiera nauczycieli" z czarnym wykrzyknikiem na pomarańczowym tle - symbolem protestu. - Solidaryzujemy się z nauczycielami, od rana w poniedziałek, 8 kwietnia będą więc u nas warsztaty, przechadzki teatralne, zwiedzanie teatru. Ale też chcemy zaproponować wszystkim, którzy ten dzień będą chcieli spędzić w teatrze - również nauczycielom - lekcje o tolerancji, religii, uchodźcach, lekcje teatralne czy z języka migowego - zapowiada Katarzyna Kamińska z Teatru Polskiego. Zajęcia prowadzić będą zarówno pracownicy teatru, jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Strajk nauczycieli. Jaśkowiak chce poprowadzić lekcje religii, Teatr Polski wywiesza baner i organizuje zajęcia dla dzieci

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza Poznań online

Autor:

Agnieszka Kwiatkowska

Data:

02.04.2019

Wątki tematyczne