EN

19.06.2024, 17:00 Wersja do druku

Poznań. Prapremiera spektaklu „Misja Świat – Dynks i Wihajster na tropie” w Teatrze Animacji

Na prapremierę spektaklu „Misja Świat – Dynks i Wihajster na tropie” Maliny Prześlugi zaprasza w sobotę Teatr Animacji w Poznaniu. Reżyserem jest Marek A. Cyris.

fot. mat. teatru

Spektakl nawiązuje do obecnej w repertuarze Teatru Animacji w Poznaniu od 2020 roku sztuki "Misja Poznań – Gdzie są koziołki”. Podobnie jak tam, także i teraz młoda publiczność śledzić będzie losy pary detektywów. Dora Dynks i Waldemar Wihajster znów rozwiązywać będą sprawę zuchwałej kradzieży, do której doszło w Poznaniu.

„Tej samej nocy giną skrzydła Pegaza z dachu Opery Poznańskiej, jeden sympatyczny lew podtrzymujący fontannę na Dziedzińcu Różanym Zamku oraz fragment słynnego neonu Poznańskich Słowików. Detektywi udają się w szalony pościg za tajemniczym złodziejem. Tym razem tropy zaprowadzą ich znacznie dalej niż przy poprzedniej misji – odwiedzą bowiem Grecję, Hiszpanię, polecą nawet do Stanów Zjednoczonych, a także... w kosmos!” – poinformowali realizatorzy spektaklu.

W sztuce sprzed czterech lat detektywi poszukiwali koziołków uprowadzonych z poznańskiego ratusza.

Tytuł przeznaczony jest dla widzów od 4. roku życia.

Autorką tekstu jest Malina Prześluga. Marek A. Cyris gra jedną z głównych ról, jest też reżyserem i autorem koncepcji inscenizacyjno–scenograficznej.

Za scenografię odpowiada Jakub Psuja. Autorką kostiumów jest Iga Van der Moeren. Muzykę stworzył Michał Wereda. 

Źródło:

PAP