EN

18.11.2020, 15:33 Wersja do druku

Poznań-Münster. Polski Teatr Tańca i bodytalk w międzynarodowym projekcie

Wystawiony po raz pierwszy w październiku 2017 roku spektakl w reżyserii Marcina Libera „Wesele. Poprawiny” zostanie poddany reinterpretacji i zaprezentowany w nowy sposób, z udziałem tancerzy zespołu z Münster.

 Spektakl w oryginale zrealizowany był we współudziale seniorów, którzy weszli w rolę gości weselnych. Idea partycypacji stała się punktem wyjścia dla zaproszenia grupy bodytalk znanej z projektów angażujących lokalne społeczności i podejmujących ważne problemy społeczne. Dzięki artystom skupionym wokół niezwykłego duetu Yoshiko Waki i Rolfa Baumgarta bardzo polski w wymowie, bo też oparty na należącym do kanonu literatury dramacie Stanisława Wyspiańskiego, spektakl zyska ponadnarodowy wydźwięk i uniwersalny charakter. Autorką choreografii spektaklu jest Iwona Pasińska.

Nad nową interpretacją zespoły pracują jednocześnie w Poznaniu i Münster.

Wymiana pomysłów, twórcze dyskusje odbywają się zdalnie. Efekty pracy zespołów bodytalk i Polskiego Teatru Tańca są rejestrowane.

21 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 na kanale YouTube oraz profilu facebookowym Polskiego Teatru Tańca będzie miał premierę film prezentujący spektakl powstały w wyniku połączenia materiałów przygotowanych po obu stronach Odry.

Projekt jest realizowany przy wsparciu wieloletniego programu NIEPODLEGŁA 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza “Kulturalne Pomosty”.

fot. Marek Grabowski

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne