Logo
Aktualności

Poznań. Ostatni tydzień sezonu w Teatrze Polskim z premierą „Pulverkopfa”

23.06.2026, 10:06 Wersja do druku

Przed nami ostatni tydzień jubileuszowego sezonu - tydzień pod znakiem TP 1875 Fest - festiwalu premier - i Malta Festival – informuje Teatr Polski w Poznaniu.

fot. Maurycy Stankiewicz

Dziś zobaczymy "Dom lalek" w reż. Tadeusza Pyrczaka. Od piątku do niedzieli na Dużej Scenie - poznańska premiera "Pulverkopfa"  w reż. Katarzyny Kalwat – koprodukcji z warszawskim Nowym Teatrem. Codziennie o 18.00!

A w ostatni dzień sezonu - niedzielę 28 czerwca 2026 do Malarni wróci jeszcze - o 12 i 17 - "Very Very Hamlet" duetu Dominika Knapik i Patrycja Kowańska.

A na wakacje proponujemy 5-odcinkowy serial o Teatrze Polskim w Poznaniu.

Zapraszamy na fascynującą podróż przez 150 lat historii Teatru Polskiego w Poznaniu – jednej z najważniejszych scen w dziejach polskiej kultury i życia społecznego Wielkopolski. To opowieść o miejscu wyjątkowym, które w chwili powstania było czymś więcej niż tylko teatrem: umacniało narodową wspólnotą i było wyrazem obywatelskiej determinacji oraz wiary w siłę kultury.

Kliknij i oglądaj już dzisiaj!

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także