EN

17.02.2021, 10:58 Wersja do druku

Poznań. Konferencja pt. "Wnioski jako punkt wyjścia" podsumuje projekt unijny Clash!

17 lutego o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego na stronie http://www.clashproject.eu oraz @clashprojecteu odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Clash! Kiedy taniec klasyczny zderza się ze współczesnym i powstają nowe formy”, z udziałem sześciu zaangażowanych w przedsięwzięcie partnerów: Balletto di Roma (Włochy), Sapienza University  (Włochy), Derida Dance Center / Art Link Foundation (Bułgaria), Polski Teatr Tańca (Polska), 420PEOPLE (Czechy) oraz Companhia de Dança de Almada (Portugalia).

Na zdjęciu: warsztaty z treningu tancerzy, zorganizowanych przez zespól 420PEOPLE w ramach projektu "Clash!" / fot. Pavel Ovsik

 Po intensywnej podróży online po świecie tańca, jaką był Międzynarodowy Festiwal „CLASH! Hybryda modeli tanecznych – między klasyką a współczesnością”, przyszedł czas na refleksję nad minionymi wydarzeniami   w ramach projektu „Clash!” oraz „burzę mózgów” na temat przyszłych ścieżek rozwoju.

Konferencja umożliwi ponowne „wirtualne spotkanie” pomiędzy europejskimi partnerami wywodzącymi się z różnych krajów Europy. „Okrągłe stoły” oraz sesje pytań i odpowiedzi, dzięki możliwości podzielenia się doświadczeniami i wnioskami, jeszcze bardziej zbliżą do siebie uczestników projektu „Clash!”, a jednocześnie będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych słuchaczy.

Pragniemy rozpocząć dyskusję na temat przyszłości, którą otwiera projekt „Clash!”. Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany zachodzące w świecie, przyjrzymy się bliżej treningowi tancerza oraz procesowi twórczemu, skupiając się na nowych wyzwaniach, które stoją przed przyszłymi tancerzami. Zadamy sobie także pytanie, jak fakt pandemii koronawirusa wpłynął na przebieg projektu i jak radziliśmy sobie z przeniesieniem działań „na żywo”, związanych z zarządzaniem, komunikacją oraz rozwojem widowni, do środowiska cyfrowego.

Konferencja odbywa się w ramach projektu „ Clash! Kiedy taniec klasyczny i współczesny zderzają się i powstają nowe formy", współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa (Grant Agreement No 2018-2032/001-001).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne