EN
20.05.2022, 14:55 Wersja do druku

Poznań. „KoczkodanSe” - premiera Polskiego Teatru Tańca dla młodych widzów

W Dniu Dziecka, 1 czerwca odbędzie się premiera Polskiego Teatru Tańca pt. „KoczkodanSe” w reżyserii Iwony Pasińskiej, dramaturgii Radosława Wysockiego i scenografii Andrzeja Grabowskiego.

fot. mat. teatru

Będzie to pierwsze w Polsce edukacyjno-artystyczne przedsięwzięcie, obejmujące kształcenie z zakresu teatru tańca i etyki empatii.

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.

A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni ich dziką i zaskakującą naturę? Obudzili w sobie empatię dla zwierząt? Poczuli szacunek dla autonomii, naturalnego piękna i instynktownej mądrości?

Zapraszamy na spektakl „KoczkodanSe” przeznaczony dla młodych widzów w wieku 7 -11 lat. Utwór wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca w tym roku idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem naszej nowej misji: chcemy zarażać tańcem dzieci.

Dzieci od wieków słyszą i widzą w bajkach, że zwierzęcy bohaterowie czują i cierpią, potrafią się martwić i cieszyć, że umieją i kochać, i nienawidzić; że ich uczucia niczym nie różnią się od emocji ludzi. Szkoda jednak, że widzimy to tylko w bajkach.

„KoczkodanSe" opowiada prostą historię, a jednak – oprócz wzruszeń i zabawy – liczymy, że zasieje ciekawość, miłość i magię, którą bohaterowie naszej bajki odnaleźli… w sobie.

***

libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki
reżyseria: Iwona Pasińska
scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
muzyka i opracowanie dźwięku: Zbigniew Kozub, Michał Beszczyński, Zuzanna Majewska
wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska
współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz
asystent spektaklu: Paulina Jaksim

Nasi bohaterowie:

Bizon - Katarzyna Rzetelska

Kangur - Jinwoo Namkung

Koczkodany -  Julia Hałka, Patryk Jarczok

Kozica - Sandra Szatan

Lew - Daniel Michna

Niedźwiedź - Dominik Kupka

Papugi - Zbigniew Kocięba, Emily Wong- Adryańczyk

Pingwiny - Katarzyna Kulmińska, Kacper Bożek

Słoń - Evelyn Blue

Wielbłąd - Zofia Tomczyk

Żyrafa - Jerzy Kaźmieczak

Gościnnie w rolach:

Dyrektora Zoo: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu)

Reżysera: Maksymilian Świtała (debiut w teatrze tańca)

obsługa spektaklu: Michał Beszczyński, Adriana Cygankiewicz, Artur Dolata, Przemysław Gapczyński, Zuzanna Majewską, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany