EN
12.08.2022, 11:28 Wersja do druku

Poznań. Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni. Zapisy - do 25 sierpnia

Centrum Sztuki Dziecka  dniach 15-18 września  zaprasza na pierwsze ogólnopolskie Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólną rozmową o teatrze dla młodej widowni. Zapisy na wydarzenie trwają do 25 sierpnia.

fot. mat. organizatora

Forum to spotkanie środowiska pracującego w obszarze teatru dla dzieci i młodzieży, osób, które chcą nawiązać nowe znajomości lub pogłębić relacje z dawnymi współpracownikami
i współpracowniczkami. Przede wszystkim jednak to spotkanie wszystkich tych, którzy i które chcą zaangażować się w środowiskową debatę o teatrze dla młodych, a także działać na rzecz rozwoju tej dziedziny sztuki.

Centralny punkt Forum stanowi debata na temat raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży - zmiana paradygmatu?” opracowanego w 2022 roku na podstawie badania środowiskowego przeprowadzonego na temat obecności tekstu w teatrze dla młodej widowni. Premiera raportu odbędzie się we wrześniu.

“Tematem Forum są zagadnienia związane z obecnością tekstu w teatrze dla młodej widowni. Ostatnie trzydzieści lat to niezwykle dynamiczny rozwój polskiej dramaturgii, ale to nie jedyny sposób wykorzystania słowa w teatrze dla młodych. W ostatnich latach popularne jest adaprowanie picturebooków oraz poszukiwanie innych dróg realizowania spektaklu, które nie muszą bazować na gotowym tekście dramatycznym.” - mówi Joanna Żygowska, kuratorka projektu.

Wydarzenie jest rozwinięciem działań Centrum Sztuki Dziecka związanych ze wspieraniem rozwoju współczesnej dramaturgii dla młodej widowni - przede wszystkim spotkań i warsztatów dramatopisarskich towarzyszących Konkursowi na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, które w ostatnich latach odbywały się w Obrzycku. Dlatego też pierwszy dzień wydarzenia jest skierowany właśnie do osób piszących.

Agata Felikszewska-Igiel, wicedyrektorka Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu osobiście zaprasza na Forum:

“Zapraszamy na jedyne w Polsce wydarzenie, którego głównym celem jest środowiskowy namysł nad bieżącymi zagadnieniami związanymi z teatrem dla dzieci i młodzieży. Zapewnienie możliwości udziału w wydarzeniu różnym grupom zawodowym pozwoli Centrum Sztuki Dziecka przyjąć rolę tego, który wspiera rozwój tego obszaru sztuki.”

Szczegółowy program Forum znajduje się na stronie organizatora.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Liczba akredytacji jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisy na wydarzenie odbywają się za pomocą formularza online (FORMULARZ).

Informacje na temat akredytacji:

● z noclegiem (16-18.09) w pokoju jednoosobowym - 200 zł,

● bez noclegu (16-18.09) - 100 zł,

● jednodniowa bez noclegu (dowolny dzień) - 50 zł.

Zgłoszenia obejmujące noclegi przyjmowane są do 25 sierpnia, akredytacje bez noclegu - do 5 września.

Źródło:

Materiał nadesłany