EN

22.04.2022, 08:10 Wersja do druku

Poznań. „Faktoria przyjemności" Fundacji Mikro Teatr w Animacji

W piątek 29 kwietnia 2022 o godzinie 19.00 pokażemy w Teatrze Animacji w Poznaniu spektakl Fundacji Mikro Teatr "Faktoria przyjemności". Reżyserką spektaklu jest Agata Biziuk, która zrealizowała w naszym Teatrze świetnie przyjęty przez publiczność i krytyków spektakl na podstawie swojego autorskiego tekstu "Za-Polska". 

fot. Marek Zimakiewicz/mat. teatru

 Spektakl "Faktoria przyjemności" to opowieść o losach Polaków podczas przemian politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia.

Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy. Przedstawienie inspirowane jest wywiadami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. W spektaklu wykorzystano fragment audio pochodzący z tych zbiorów.

Spektakl dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz środków Fundacji PZU.
Premiera odbyła się 19.11.2021 r. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.
Preferowany wiek Widzów: od 13 lat
Bilety dostępne w kasie i online - ulgowe: 40 zł, normalne: 45 zł.

Więcej o przedstawieniu: https://teatranimacji.pl/spektakl/faktoria-przyjemnosci-fundacja-mikro-teatr-spektakl-goscinny/
oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/940802353250028

Źródło:

Materiał nadesłany