EN
20.09.2018 Wersja do druku

Poznań. "Addamsowie", czyli wisielczy humor w Muzycznym

- To wspaniały fenomen kultury popularnej - mówi reżyser Jacek Mikołajczyk o bohaterach "Rodziny Addamsów". Pierwsza tegoroczna premiera Teatru Muzycznego powstała w koprodukcji z warszawskim Teatrem Syrena.

Stary zamek na bagnach. Nad mosiężną kołatką na drzwiach - rzeźbiona koścista ręka i trupia główka. A wewnątrz zamczyska perypetie rodziny, która mogłaby uchodzić za całkiem zwyczajną, gdyby jej poszczególni członkowie nie przypominali do złudzenia zombie. Małżeństwo Gomez i Morticia, ich córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, pozornie słodki synek Pugsley, złowieszczo uśmiechnięty wuj Fester, wiedźmowata Babcia i posępny kamerdyner Lurch - każdy niby z innej, ale każdy z równie upiornej bajki. - Każdy Addams ma wisielczy humor, każdy Addams ze śmiercią bywa za pan brat - śpiewają bohaterowie w jednym ze swoich wspólnych numerów na scenie Teatru Muzycznego. Zaczęło się od komiksu Historia niezwykłego klanu sięga lat 30. - Zaczęło się od rysunków w tygodniku "The New Yorker" autorstwa Charlesa Addamsa - przypomina reżyser Jacek Mikołajczyk. W latach 1964-65 emitowano stworzony na podstawie komiksu serial telewizyjny. W 19

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Serial o upiornym klanie emitowała polska telewizja, w filmowej wersji grała Anjelica Huston. Teatr Muzyczny wystawi musical "Rodzina Addamsów"

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza Poznań online

Autor:

Marta Kaźmierska

Data:

20.09.2018

Realizacje repertuarowe