EN

22.12.2021, 12:26 Wersja do druku

Polskie Radio. "Dziadek do orzechów cz.1" - premiera słuchowiska w Polskim Radiu Dzieciom

Inne aktualności

Polskie Radio Dzieciom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska „Dziadek do orzechów cz.1” Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej, z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawi się po raz pierwszy na antenie w Wigilię o godz. 19.40, a także w pierwszy i drugi dzień Świąt o godz. 19.10.

Historia drewnianego dziadka do orzechów, który walczył z Mysim Królem, należy do tych opowieści, które od lat  potrafią zawładnąć dziecięcą wyobraźnią. Do motywów tej historii sięgali liczni twórcy – kompozytorzy czy reżyserzy filmowi i teatralni. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania pierwszej z trzech części tej wyjątkowej baśni w dorosłej i dziecięcej obsadzie. Wspólne nagrywanie tej i innych podobnych opowieści otwiera przed dziećmi cudowny i magiczny świat radiowych dźwięków, z których – jeśli  chcemy – możemy wyczarować wszystko. Projekt powstał po to, żeby dzieci zachwyciły się radiem. 

Słowa młodych aktorów zdają się ten zamysł potwierdzać: - Najfajniejsze w  nagrywaniu jest to, że można się nagrać i potem wszyscy cię słuchają – powiedział nam po nagraniu Staś Ruciński, odtwórca roli Freda w adaptacji „Dziadka do orzechów”. A Kornelka grająca Ludwikę dodała, że z tego na pewno wyjdzie fajna bajka.

Słuchowisko „Dziadek do orzechów cz. 1” - 24 grudnia, godz. 19.40 oraz 25 i 26 grudnia, godz. 19.10

Źródło:

Materiał nadesłany