EN
30.07.2022, 11:55 Wersja do druku

Podlaskie. Kino „Kometa” w Suchowoli przeszło remont. Utworzono także Centrum Aktywności Artystycznej

Inne aktualności

Kino „Kometa” w Suchowoli przeszło remont, zmienił się wygląd zewnętrzny oraz scena w sali kinowej. Obiekt został dostosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Remont był możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego. Pisze Anna Kulikowska w portalu Białystok Online.

Kino w Suchowoli powstało w latach 70. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu budynek nie przechodził gruntownej modernizacji. Teraz jest także przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami – zamontowano platformę przyschodową oraz platformę pionową umożliwiającą występowanie na scenie.

Kino "Kometa" po remoncie zyskało zupełnie nowy wygląd. Wykonano nowoczesną elewację, wymieniono także dach budynku. Wewnątrz zamontowano instalację elektryczną.

W wyremontowanym budynku w ramach Centrum Aktywności Artystycznej organizowane są warsztaty malarskie, szkolenia, a także przedstawienia artystyczne.

– Kiedyś znajdowało się tu jedynie kino, teraz mogą z tego budynku korzystać inni. Powstaje Centrum Aktywności Artystycznej, które umożliwia przeprowadzanie warsztatów i organizowanie wydarzeń kulturalnych – powiedział Marcin Skibicki, pracownik Urzędu Miejskiego w Suchowoli.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kino "Kometa" w Suchowoli przeszło remont. Utworzono także Centrum Aktywności Artystycznej

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data publikacji oryginału:

29.07.2022

Wątki tematyczne