EN
24.01.2023, 11:44 Wersja do druku

Płock. Marek Walczak z Nagrodą im. Rajmunda Rembielińskiego za 35 lat pracy na scenie

W sobotę, 7 stycznia, po premierowym spektaklu „Prezent urodzinowy” Robina Hawdona w reż. Jerzego Bończaka (przekład Elżbieta Woźniak), oprócz owacji na stojąco, kwiatów i podziękowań dla twórców i aktorów, gratulacje odebrał również Marek Walczak za 35 lat pracy artystycznej.

fot. Waldemar Lawendowski/mat. teatru

W imieniu Teatru życzenia złożył mu dyrektor Marek Mokrowiecki, a w imieniu Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru prezes Jarosław Wanecki, który wręczył mu prestiżową Nagrodę Rajmunda Rembielińskiego (twórcy pierwszego w Płocku teatru zawodowego, 1812 r.).

MAREK WALCZAK

Płocczanin, absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1991). Przez blisko 20 lat związany z krakowskimi scenami. W teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie debiutował rolą Księdza w Klątwie St. Wyspiańskiego w reż. Jerzego Golińskiego. Współpracował z takimi reżyserami jak: Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Mikołaj Grabowski, Kazimierz Kutz. W dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Od 2007 roku na stałe związany z Teatrem Dramatycznym w Płocku. Zdobywca dwóch Srebrnych Masek przyznawanych przez Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru za role w spektaklach Mazepa i Prywatna klinika (2010) oraz Śluby panieńskie i Przedstawienie we wsi Głucha Dolna (2014). Pracuje jako lektor, jego głos jest znany z reklam radiowych i telewizyjnych. Jego pasją są audiobooki, można go usłyszeć m.in. w Potopie, Ziemi obiecanej czy Nędznikach.

Źródło:

www.teatrplock.pl
Link do źródła