Zarząd Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru spotkał się w ostatnim roku dwa razy. Poza tym widujemy się podczas premier, zachowując odpowiedni dystans w foyer. Rozmowy telefoniczne nadal wiodą prym w recenzowaniu obejrzanych spektakli. Drugi raz z rzędu nominacje do Srebrnej Maski uzgodniliśmy, nie patrząc sobie w oczy.
Nagroda PTPT przyznawana jest w Płocku z inicjatywy Tomasza Pawłowskiego od 1983 roku. Laureatem medalu może zostać aktor lub inny twórca (reżyser, scenograf, kompozytor, choreograf, aranżer), który wyróżnił się w okresie między marcowymi premierami.
Trofeum opracowała artystka plastyczka Zofia Samusik-Zaremba, a jego bezpłatnym wykonaniem zajmują się pracownie Jerzego Stachurskiego. Do tej pory wręczono 70 drewnianych szkatułek z metaloplastyką Wzgórza Tumskiego, kryjących srebrne głowy symbolizujące komedię i tragedię.
W 39. edycji nominowani do Srebrnej Maski zostali w alfabetycznej kolejności:
Adam Gradowski – za rolę Pierwszego w adaptacji utworów Stanisława Lema i Jana Józefa Szczepańskiego „Historia ziemi. Epoka chaotycka" w reżyserii Jana Tomaszewicza, Barbara Misiun – za autorski monodram „Sekretarka" na podstawie „Dzienniczka" świętej siostry Faustyny Kowalskiej,
Marek Mokrowiecki – za reżyserię „Bambini di Praga" Bohumila Hrabala i mobilizację zespołu, prezentującego szeroką paletę mistrzowskich etiud aktorskich,
Maja Rybicka – za kreację Panny Nelly w dramacie „Papierowy kochanek" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Pawła Paszty oraz rolę w bajce „Pan Tom buduje dom" Stefana Themersona w reżyserii Mariusza Pogonowskiego,
Hanna Zientara-Mokrowiecka – za komediową brawurę Edny Chapman w farsie „Żona potrzebna od zaraz" Edwarda Taylora w reżyserii Stefana Friedmanna.
Kapituła Srebrnej Maski ogłosi swój werdykt 27 marca ze sceny Teatru Płockiego, po premierze „Balladyny" Juliusza Słowackiego w reżyserii dyrektora Marka Mokrowieckiego, wystawionej z okazji Roku Romantyzmu.