EN

17.08.2021, 16:11 Wersja do druku

Ostrołęka. VI Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie OPERALIA”

mat. organizatora

Festiwal potrwa od 27 sierpnia do 5 września. W programie:

27.08 (piątek), g. 19.30 – FORTY BEMA

„Wiedeń, Budapeszt i…”

Walce, polki i… no właśnie. Przed nami wieczór pełen niespodzianek z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych scen muzycznych! Będzie to z pewnością wyborna uczta dla melomanów, ale również wyjątkowe wydarzenie dla tych, którzy po raz pierwszy będą chcieli zetknąć się z muzyką Straussa, Lehara i pozostałych mistrzów światowej operetki. Po raz pierwszy na Festiwalu zagoszczą wybitni artyści Operetki w Budapeszcie. Gwarantujemy, że takich wyczynów tanecznych jeszcze Państwo nie widzieli! Wszystko to podczas galowego koncertu na otwarcie Festiwalu.

Soliści: Anna Lasota/Łukasz Gaj/Jakub Milewski

Barbara Bódi/Szilárd Kovács – goście specjalni z Węgierskiego Teatru Operetkowego

Joanna Kołaczkowska/Jakub Milewski – prowadzenie

Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy

28.08 (sobota), g. 19.00 – MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ

„Preludia C. Debussy’ego pośród głosów z pustyni i w drodze z Damaszku”

Maria Skurjat-Silva – fortepian

Jerzy Binkowski – narracja

KONCERT pt. „Preludia C.Debussy’ego pośród głosów z pustyni i w drodze z Damaszku” – to pięknie zagrane przez pianistkę MARIĘ SKURJAT-SILVA wybrane preludia C.Debussy’ego, które fascynująco wplątane w treść i sens poematu Jerzego Binkowskiego, czynią spotkanie tajemniczym spektaklem poetyckiego słowa i muzyki, koncertu pełnego refleksji, męskich odkryć i głębokiej refleksji, oraz znakomitego poczucia humoru.

29.08 (niedziela), g. 19.00 – SCENA PRZY D.H. KUPIEC

„Muzyką o miłości”

Soliści: Renata Drozd/Sylwester Targosz-Szalonek/Jakub Milewski

Krystyna Tkacz – narracja

Ludmiła Worobec-Witek - skrzypce/Artur Jaroń – fortepian

Tego wieczora będziemy malować dla Państwa najpiękniejsze obrazy o miłości za pomocą pięknych dźwięków w wykonaniu wybitnych polskich artystów, ale również tekstów literackich przedstawionych przez znaną aktorkę teatralną i telewizyjną – Krystynę Tkacz. Nie zabraknie uśmiechu, radości, ale i wzruszeń.

3.09 (piątek), g. 19.00 – SCENA PRZY D.H. KUPIEC

„Świat bajek i musicali” – koncert familijny

Soliści: Zofia Nowakowska/Marcin Jajkiewicz/Jakub Milewski

Festiwalowy Zespół Muzyczny

Któż nie chciałby powrócić do czasów emisji „Wieczorynki” każdego wieczora, kiedy to każde dziecko zasiadało przed telewizorem i z utęsknieniem czekało na bajkę na dobranoc? Chcemy przypomnieć te czasy dorosłym, a dzieci - naszych młodych melomanów – zabrać w przepiękną podróż do świata bajek i musicali. Ostrołękę odwiedzą wspaniali artyści, na co dzień nie tylko związani z największymi scenami teatrów muzycznych w Polsce, ale również dubbingujący postacie w bajkach Disneya (w wersji polskiej). Będzie to niesamowita możliwość spotkania i posłuchania ich na żywo!

4.09 (sobota)

17.00 – Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie

20:00 – Tężnia w Rzekuniu

„Wieczór z gwiazdą”

Paulina Janczak/Maciej Miecznikowski/Jakub Milewski

Paweł Lipski – fortepian

Maciej Miecznikowski – tego nazwiska chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Genialny solista rozrywkowy, jednak wywodzący się z klasyki (bas). Towarzyszyć mu będą Jakub Milewski i Paulina Janczak – Najlepsza wokalistka musicalowa 2020 nagrodzona Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury, a znana szerszej publiczności jako Christine z musicalu „Upiór Operze” (TM ROMA). Podczas tego koncertu usłyszymy kalejdoskop utworów muzycznych, zatem każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

5.09 (niedziela), g. 19.30 – HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA im. A. GOŁASIA

I. Kalman „Księżniczka Czardasza”

Koncertowa wersja operetki z udziałem solistów i orkiestry symfonicznej

Aleksandra Orłowska/Anna Lasota/Rafał Bartmiński/Jakub Milewski/Dariusz Niebudek

Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Maestro Rubena Silvy

Finałowo w tym roku zapraszamy na spektakl w wersji koncertowej z udziałem solistów, orkiestry symfonicznej i narratora. „Księżniczka Czardasza” to jeden z najważniejszych i najgorętszych tytułów na całym świecie. Genialna muzyka i sama historia „Księżniczki” przyciąga tłumy, które opuszczają salę nucąc fragmenty tego znakomitego dzieła. Czeka nas zatem dużo humoru, pięknej muzyki i wspaniałych wykonań w gwiazdorskiej obsadzie.

Źródło:

Materiał nadesłany