W pierwszych miesiącach 2022 roku Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprezentuje aż 4 premiery. W repertuarze znalazła się także ostatnia premiera 2021 roku, czyli „Badania Ściśle Tajne” Iwana Wyrypajewa.
7 stycznia 2022 / Premiera: „Instytut”
wg powieści Jakuba Żulczyka
Reżyseria: Jędrzej Wielecki
Bohaterowie spektaklu poznali się w barze i choć ich życiorysy bardzo się różnią – zamieszkali razem. Pewnej leniwej niedzieli ktoś zamyka ich w mieszkaniu. Kto i dlaczego to zrobił? Nie wiadomo. Atmosfera zaczyna gęstnieć a wewnątrz grupy rośnie napięcie. Do czego może to doprowadzić?
Spektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich – wewnętrznego projektu Teatru im. Jana Kochanowskiego.
https://teatropole.pl/spektakle/instytut/
WEEKEND 14 – 16 STYCZNIA
15 stycznia 2022/ Premiera:„Kuliści”
choreografia: Weronika Pelczyńska
Na początku była kula, czyli forma choreograficzna, w której zlepione ze sobą ciała dwóch kobiet dążą do zbudowania idealnego obiektu kulistego. Choreografia współczesna wtacza się do teatru i tak powstają Kuliści: osobliwa drużyna oferująca widzom nowe modele (współ)uczestnictwa w tym, co trudne do uchwycenia.
Spektakl jest realizacją zwycięskiego projektu, wyłonionego w 4. Edycji Konkursu na Projekt Teatralny Modelatornia.
14- 16 stycznia 2022 / „Badania Ściśle Tajne”
Tekst: Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Norbert Rakowski
„Badania Ściśle Tajne” Iwana Wyrypajewa to refleksyjna sztuka o człowieku z perspektywy jego własnych przemyśleń o świecie, a także relacji międzyludzkich, które tworzą jego rzeczywistość.
Na scenie, prócz gościnnie występującej Katarzyny Herman, a także opolskich aktorów, pojawią się performerzy-statyści, którzy zostali wyłonieni podczas warsztatów ruchowych ze choreografem Januszem Orlikiem.
https://teatropole.pl/spektakle/badania-scisle-tajne/
W trakcie weekendu zapraszamy również na spotkanie z Katarzyną Kasią, Tomaszem Stawiszyńskim i Edwinem Bendykiem prowadzone przez Jacka Wakara, które odbędzie się po niedzielnym spektaklu „Badania Ściśle Tajne”.
5 luty 2022/ Premiera: „Ziemia obiecana”
wg powieści Władysława Reymonta
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Niezależnie od klasy i pochodzenia każdy — począwszy od zwykłego robotnika po prezesa wielkiej fabryki — snuje sen o lepszym życiu i sukcesie. Mechanizm dążenia do władzy, sławy i pieniędzy jest nam wszystkim dobrze znany. „Ziemia Obiecana” to opowieść o marzeniach, nieposkromionej ambicji oraz dążeniu do celu bez względu na koszty i konsekwencje. Opowieść, której rytm będzie nadawać zegar odliczający minuty do nieuchronnej katastrofy. A może nie da się go już zatrzymać?
https://teatropole.pl/spektakle/ziemia-obiecana/
11 luty 2021/ Premiera: „Pół na pół”
Tekst: Pep Anton Gomez i Jordi Sanchez
Opieka reżyserska: Adam Biernacki
Karol jest wyczerpany opieką nad schorowaną matką i marzy o dalekiej podróży. Jego brat Jan czeka na spadek, który pozwoli mu uwolnić się od problemów finansowych. Dopóki żyje ich matka, realizacja życiowych planów i marzeń obu braci stoi pod znakiem zapytania. „Pół na pół” to dramat w komediowym przebraniu, czarna komedia o sile pragnień, braterskiej więzi i życiowych kłopotach.
Spektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich – wewnętrznego projektu Teatru im. Jana Kochanowskiego.
https://teatropole.pl/spektakle/pol-na-pol/
Zapraszamy do śledzenia repertuaru oraz mediów społecznościowych Teatru im. Jana Kochanowskiego.