EN
10.01.2022, 11:37 Wersja do druku

Opole. Intensywny początek Nowego Roku w Teatrze im. Kochanowskiego

W pierwszych miesiącach 2022 roku Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprezentuje aż 4 premiery. W repertuarze znalazła się także ostatnia premiera 2021 roku, czyli „Badania Ściśle Tajne” Iwana Wyrypajewa.

7 stycznia 2022 / Premiera: „Instytut” 

wg powieści Jakuba Żulczyka

Reżyseria: Jędrzej Wielecki

Bohaterowie spektaklu poznali się w barze i choć ich życiorysy bardzo się różnią – zamieszkali razem. Pewnej leniwej niedzieli ktoś zamyka ich w mieszkaniu. Kto i dlaczego to zrobił? Nie wiadomo. Atmosfera zaczyna gęstnieć a wewnątrz grupy rośnie napięcie. Do czego może to doprowadzić?

Spektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich – wewnętrznego projektu Teatru im. Jana Kochanowskiego.

https://teatropole.pl/spektakle/instytut/

WEEKEND 14 – 16 STYCZNIA

15 stycznia 2022/ Premiera:„Kuliści” 

choreografia: Weronika Pelczyńska

Na początku była kula, czyli forma choreograficzna, w której zlepione ze sobą ciała dwóch kobiet dążą do zbudowania idealnego obiektu kulistego. Choreografia współczesna wtacza się do teatru i tak powstają Kuliści: osobliwa drużyna oferująca widzom nowe modele (współ)uczestnictwa w tym, co trudne do uchwycenia.

Spektakl jest realizacją zwycięskiego projektu, wyłonionego w 4. Edycji Konkursu na Projekt Teatralny Modelatornia.

https://teatropole.pl/spektakle/kulisci-2/

14- 16 stycznia 2022 / „Badania Ściśle Tajne”

Tekst: Iwan Wyrypajew

Reżyseria: Norbert Rakowski

„Badania Ściśle Tajne” Iwana Wyrypajewa to refleksyjna sztuka o człowieku z perspektywy jego własnych przemyśleń o świecie, a także relacji międzyludzkich, które tworzą jego rzeczywistość.

Na scenie, prócz gościnnie występującej Katarzyny Herman, a także opolskich aktorów, pojawią się performerzy-statyści, którzy zostali wyłonieni podczas warsztatów ruchowych ze choreografem Januszem Orlikiem.

https://teatropole.pl/spektakle/badania-scisle-tajne/

W trakcie weekendu zapraszamy również na spotkanie z Katarzyną Kasią, Tomaszem Stawiszyńskim i Edwinem Bendykiem prowadzone przez Jacka Wakara, które odbędzie się po niedzielnym spektaklu „Badania Ściśle Tajne”.

5 luty 2022/ Premiera: „Ziemia obiecana”

wg powieści Władysława Reymonta

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Niezależnie od klasy i pochodzenia każdy — począwszy od zwykłego robotnika po prezesa wielkiej fabryki — snuje sen o lepszym życiu i sukcesie. Mechanizm dążenia do władzy, sławy i pieniędzy jest nam wszystkim dobrze znany. „Ziemia Obiecana” to opowieść o marzeniach, nieposkromionej ambicji oraz dążeniu do celu bez względu na koszty i konsekwencje. Opowieść, której rytm będzie nadawać zegar odliczający minuty do nieuchronnej katastrofy. A może nie da się go już zatrzymać?

https://teatropole.pl/spektakle/ziemia-obiecana/

11 luty 2021/ Premiera: „Pół na pół”

Tekst: Pep Anton Gomez i Jordi Sanchez

Opieka reżyserska: Adam Biernacki

Karol jest wyczerpany opieką nad schorowaną matką i marzy o dalekiej podróży. Jego brat Jan czeka na spadek, który pozwoli mu uwolnić się od problemów finansowych. Dopóki żyje ich matka, realizacja życiowych planów i marzeń obu braci stoi pod znakiem zapytania. „Pół na pół” to dramat w komediowym przebraniu, czarna komedia o sile pragnień, braterskiej więzi i życiowych kłopotach.

Spektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich – wewnętrznego projektu Teatru im. Jana Kochanowskiego.

https://teatropole.pl/spektakle/pol-na-pol/

Zapraszamy do śledzenia repertuaru oraz mediów społecznościowych Teatru im. Jana Kochanowskiego.

www.teatropole.pl/repertuar/ 
www.instagram.com/teatropole 

www.facebook.com/teatropole

Źródło:

Materiał nadesłany