04.02.2019 Wersja do druku

Opole. Chińscy tancerze na deskach Kochanowskiego

Na zaproszenie opolskiego Instytutu Konfucjusza Pekińska Akademia Tańca wystąpiła w Opolu z okazji obchodów chińskiego Nowego Roku.
Tancerze z Państwa Środka zaprezentowali na deskach opolskiego teatru dramat taneczny oparty na chińskiej poezji klasycznej.

Na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego grupa artystów z Pekińskiej Akademii Tańca zaprezentowała dramat taneczny oparty na chińskiej poezji klasycznej. - To kolejne wydarzenie organizowane po dwuletniej przerwie. Wcześniej w Opolu gościła m.in. Narodowa Orkiestra Chińskiego Radia czy grupy akrobatyczne - mówi Marta Pawłowska z Instytutu Konfucjusza Politechniki Opolskiej, który we współpracy z miastem zaprosił Chińczyków do Opola z okazji rozpoczęcia chińskiego Nowego Roku (5 lutego rozpoczyna się Rok Świni). Ewa Jakuczek, od dwóch lata dyrektor opolskiego Instytutu Konfucjusza, przypomina, że w ub.r. roku świętował on lO-lecie istnienia i był jednym z pierwszych w Polsce. Takie instytuty działają obecnie we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu, a kolejny ma zostać uruchomiony w stolicy. - Naszym celem jest krzewienie chińskiej kultury, tradycji i uczenie języka. Dla studentów Politechniki Opolskiej są to zajęcia darmowe, dla pozostałych chę

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wchodzimy w Rok Świni

Źródło:

Materiał nadesłany

Nowa Trybuna Opolska nr 29

Autor:

Edyta Hanszke

Data:

04.02.2019

Tematy w toku