EN
8.04.2015 Wersja do druku

Opole. Alicji Morawskiej-Rubczak teatr dla 3-latków

Alicja Morawska-Rubczak z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu dostała prestiżowe stypendium ministra kultury "Młoda Polska".
Morawska-Rubczak jest pedagogiem teatru. Pomysł, dzięki któremu dostała stypendium, ma pokazać teatr dzieciom nie starszym niż 3-letnie.

- Zaproponujemy widzom zapoznanie się z teatrem dla "najnajmłodszych". Tego rodzaju działań łączących tak wiele różnych dziedzin sztuki do tej pory w ogóle nie było, nie tylko w naszym mieście, lecz także w Polsce. Prowadzę teraz podobne działania w Berlinie i okazuje się, że nawet tam tego typu spektakle z tańcem są pionierskie - mówi Alicja Morawska-Rubczak. Wielka instalacja Jej pomysł ma po pierwsze pomóc maluchom nawiązywać relacje w grupie, a po drugie, zwrócić uwagę dorosłym na potrzebę rozwijania kreatywności maluchów od samego początku. Pomysłodawcy chcą jednak przede wszystkim przybliżyć maluchom język teatru i sztuki, który jest dla nich zupełnie obcy w tym wieku. - Zaprojektowaliśmy LABirynt, który będzie obiektem architektonicznym, przez który widzów będą prowadziły dwie tancerki - opowiada Alicja Morawska- Rubczak. Towarzyszyć ma temu muzyka na żywo, która w trakcie przedstawienia będzie dostosowywana do tego, co

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opolanka z prestiżowym stypendium. Chce robić teatr dla 3-latków

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Opole nr 81

Autor:

Martyna Friedla

Data:

08.04.2015

Wątki tematyczne