EN
15.03.2016 Wersja do druku

Opera "Eugeniusz Oniegin" przyciągnęła tłumy

Blisko 100-osobowy zespół - soliści, chór, orkiestra - wystąpił w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Świętokrzyskiej. Na scenie królowała młodość.
Wystąpił Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przygotowany przez Teresę Romanowską, partie solowe wykonali utalentowani studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Orkiestrę Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadził Jacek Rogala - pisze Danuta Parol w Echu Dnia.

Dzieje niespełnionej miłości, przepiękne libretto pióra samego kompozytora, urzekająca muzyka sprawiają, że Eugeniusz Oniegin cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W Filharmonii operę zaprezentowano z niespodziankami. A to za sprawą Ryszarda Cieśli - profesora warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i reżysera w jednej osobie. - Wprowadziłem tajemniczą postać, uosobienie Losu. To on jest sekundantem w pojedynku i sprawia, że Oniegin w tym kulminacyjnym momencie bardziej ceni przyjaźń i nie zabija przyjaciela. Leński wierząc w przeznaczenie popełnia samobójstwo. Przemianę Oniegina podkreśla projekcja multimedialna prezentująca wycięty las. Mocną stroną przedstawienia byli młodzi soliści obdarzeni pięknymi głosami i talentem aktorskim. Zachwyciły także kostiumy nawiązujące do epoki, a także układy choreograficzne przygotowane przez Karolinę Fandrejewską i Aleksandrę Dziurosz. Opera zachwyciła młodą widownię, obejrzało ją ponad 300 uczn

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera "Eugeniusz Oniegin" przyciągnęła tłumy

Źródło:

Materiał nadesłany

Echo Dnia nr 61

Autor:

Danuta Parol

Data:

15.03.2016