EN
01.07.2020, 15:37 Wersja do druku

Olsztyn. Teatr im. Jaracza otwiera się dla publiczności w najbliższy weekend.

Rozpoczynamy słuchowiskami - "Kubuś Fatalista i jego Pan" w reż. Cezarego Ilczyny oraz "Colas Breugnon" w reż. Igora Gorzkowskiego. Słuchowiska zaprezentujemy na wysokiej klasie sprzęcie audio na Scenie Dużej Teatru.

Wejście darmowe, ale na podstawie wejściówek, które można odebrać w kasie Teatru.
18 lipca nasza pierwsza premiera - "Seks, miłość i podatki" w reż. Tomasza Dutkiewicza. Wystąpią: Marta Markowicz-Dziarkowska, Agata Zielińska, Barbara Prokopowicz, Alicja Kochańska, Marian Czarkowski, Dawid Dziarkowski, Marcin Tyrlik, Kamil Rodek.  W tym spektaklu na deskach Jaracza zadebiutuje absolwentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka funkcjonującego przy Jaraczu - Agata Zielińska a także absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi - Kamil Rodek.

29 sierpnia odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Igora Gorzkowskiego "Opętani", który miał mieć swoją premierę 20 marca br. Na scenie wystąpią:
Małgorzata Rydzyńska, Katarzyna Trzeszczkowska, Joanna Fertacz, Aleksandra Kolan, Marta Markowicz-Dziarkowska, Jarosław Borodziuk, Radosław Hebal,
Maciej Mydlak, Grzegorz Gromek, Cezary Ilczyna, Paweł Parczewski, Wojciech Rydzio.

Kolejne planowany premiery to wrzesień - "Kamień" w reż. Adama Nalepy" oraz na "Tropach Wańkowicza" w reż. Rudolfa Zioło.

Spektakle te związek z rokiem Jubileuszowym Jaracza - z jednej strony jest to 95 lat Teatru (teatr wybudowano w 1925 roku jako dar wdzięczności Niemców dla ludności miejscowej za opowiedzenie się za Państwem Niemieckim podczas plebiscytu z 1920 roku), z drugiej 75 lat sceny polskiej Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne