21.07.2020, 16:24 Wersja do druku

Olsztyn. Rekrutacja do Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka

mat. organizatora

Trwa rekrutacja do Studium Aktorskiego działającego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Jeszcze przez tydzień chętne oraz chętni do zdobycia zawodu aktorki i aktora dramatycznego mogą wziąć udział w pierwszym etapie rekrutacji do Studium Aktorskiego działającego od 1991 roku przy Teatrze Jaracza.

Wymagania?
- wykształcenie średnie
- poprawna dykcja, sprawność fizyczna, poczucie rytmu, słuch muzyczny;
- brak medycznych przeciwskazań do podjęcia nauki.

Ze względów sanitarnych tegoroczne pierwszy etap egzaminów wstępnych odbywa się przez internet. Co to oznacza? Chętne oraz chętni proszeni są o przygotowanie nagrań, w których prezentują, m.in. swoje predyspozycje słuchowe czy sprawność fizyczną.

Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lipca.

Wyniki pierwszego etapu rekrutacji już 31 lipca. Osoby, które przejdą pierwszy etap zostaną zaproszone na etap II i III, który odbywać się będzie w zwiększonym reżimie sanitarnym.

Szczegóły na stronie

Nauka w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie trwa 3 lata (sześć semestrów), a zajęcia odbywają się w trybie dziennym. Zajęcia prowadzone są w ramach programów autorskich przez wybitnych pedagogów (m.in. dr Milenę Gauer, mgr Rafała Gajewskiego, mgr Olgę Borys). Poza nauką w Studium, studenci biorą udział w warsztatach, festiwalach i konkursach - zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Uczniowie w ramach cyklu kształcenia przygotowują przynajmniej dwa spektakle dyplomowe, które wystawiane są na scenie „u Sewruka” i wchodzą do repertuaru Teatru. Adepci aktorstwa występują nie tylko na studenckiej scenie, ale także na deskach Teatru im. Stefana Jaracza partnerując profesjonalnym aktorom. W aktualnym repertuarze Teatru uczennice szkoły (Aleksandra Tokarczyk i Antonina Cydzik) można zobaczyć w spektaklu „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Absolwentki i absolwenci szkoły otrzymuje dyplom w zawodzie Aktora Dramatu.

Nauka w Studium jest bezpłatna.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku