Prapremiera i premiera w Olsztyńskim Teatrze Lalek.
„Continuum" to spektakl w reżyserii Grzegorza Gromka, z muzyką Alicji Ruczko przygotowany z młodymi tancerkami - adeptkami Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz chórem wyłonionym podczas otwartej audycji.
Jest to nasz projekt edukacyjny skierowany do artystów - amatorów, polegający na przygotowaniu pełnego spektaklu teatru tańca z muzyką na żywo.
Premiera odbędzie się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Pokaz spektaklu otwiera naszą współpracę z olsztyńskim teatrem! Już po wakacjach będziecie mogli oglądać nasze spektakle regularnie na teatralnych scenach w ramach cyklu "Olsztyński Teatr Tańca w Jaraczu".
Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
„Continuum”
Reżyseria: Grzegorz Gromek
Muzyka i przygotowanie chóru: Alicja Ruczko. Studio Głosu i Dźwięku
Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska
Konsultacja choreograficzna: Paulina Spiel
Kreacja i wykonanie taneczne: Maja Gajzmer, Amelia Gołębiewska, Natalia Kostrzewa, Martyna Lejman, Aisha Ndiaye, Pola Nowakowska, Kinga Pawłowska, Weronika Wiercińska, Hanna Żyznowska
Opiekun grupy tanecznej: Gosia Lubieniecka
Kreacja i wykonanie wokalno-muzyczne: Wioleta Farkowska, Magdalena Górnecka, Monika Jaczun, Ewa Macińska, Tomasz Pichola, Emilia Pleskowicz-Fil, Agnieszka Reimus Knežević, Alicja Ruczko, Marta Urban-Burdalska , Barbara Zelmańska
Reżyseria świateł: Grzegorz Gromek
Plakat: Mateusz Obarek, Studio Gravite
„Continuum” to opowieść o ciągłym stwarzaniu nas samych, poszukiwaniu swojej indywidualności i tożsamości oraz postrzeganiu zmian, które według Heraklita są jedyną stałą rzeczą w życiu. Ostatecznie wszyscy, czy tego chcemy czy nie, poddawani jesteśmy nieustannym przemianom. Jest to więc opowieść o rozdarciu w poszukiwaniu wspólnoty, która ma zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa i stabilności. Okazuje się jednak, że jest to tylko byt wyobrażony, którego pragniemy, do którego nieustannie dążymy, jednak cena jaką płacimy za przywilej bycia w grupie jest wygórowana – walutą w tej transakcji jest bowiem wolność.
„Continuum” jest zatem refleksją nad dychotomią między autonomią a przynależnością, historią odwiecznego sporu między niezależnością jednostki a potrzebą wspólnoty, odradzającą się wciąż na nowo i na nowo w każdym pokoleniu. Ludzkość niezłomnie poszukuje złotego środka, który pozwoliłby spleść te dwie wartości w jednaj, idealnej strukturze. Jednak brak ostatecznego rozwiązania nie zwalnia nas z dalszych poszukiwań – przeciwnie, roznieca nasze ambicje nakłaniając do dalszej eksploracji.