EN

14.05.2021, 11:18 Wersja do druku

Olsztyn. Plenerowe spektakle Teatru Jaracza

Inne aktualności

Olsztyński „Jaracz" zaprasza na spektakle: „Czuwanie" oraz „Więzi rodzinne".

21 maja rząd PiS zamierza wydać zgodę, by w ramach luzowania obostrzeń z uwagi na epidemię koronawirusa, otworzyć kina i teatry. Ale od 15 maja można już organizować wydarzenia kulturalne w plenerze.

Z tej opcji zamierza skorzystać dyrekcja Teatru Jaracza w Olsztynie i proponuje dwa tytuły: „Czuwanie" oraz „Więzi rodzinne" (oba w reżyserii J. Celedy).

- „Czuwanie" jest dramatem autorstwa Morrisa Panycha - przypominają przedstawiciele teatru. - To opowieść o Kempie, samotnym mężczyźnie, którego poznajemy, gdy przyjeżdża do samotnej, umierającej krewnej. W przedstawieniu poruszone zostały kwestie samotności i odrzucenia. „Czuwanie" podejmuje też temat potrzeby bliskości obecnej w każdym człowieku.

- Oprócz wzruszeń, występujący w przedstawieniu aktorzy, Irena Telesz-Burczyk oraz Grzegorz Gromek, zafundują publiczności dawkę czarnego humoru.

Z kolei „Więzi rodzinne" Daniela Gordona przybliżają losy czterech kobiet: matki, dwóch córek oraz wnuczki. Kobiety spotykają się w trudnych okolicznościach, bo na pogrzebie ojca.

- Spotkanie sprzyja jednak wyjawieniu mrocznych tajemnic rodzinnych, które miały przecież pozostać nieodkryte - podkreślają w „Jaraczu". - Marzena Bergmann, Milena Gauer, Alicja Kochańska i Małgorzata Rydzyńska, aktorki występujące w „Więziach rodzinnych", kreślą interesujące i wyraziste postacie, obok których trudno przejść obojętnie.

Na widzów, którzy odwiedzą Teatr Jaracza w czasie plenerowych spektakli, czekać będą też niespodzianki. 

¦» Repertuar plenerowych spektakli:

• 15-16 maja o godz. 18

„Czuwanie"

• 21-23 maja o godz. 18

„Więzi rodzinne".

• Miejsce: Dziedziniec teatru (wejście od ul. Marii Skłodowskiej- Curie).

• Bilety na spektakle można nabyć w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 12-17 oraz przez internet: teatr.olsztyn.pl

Tytuł oryginalny

Plenerowe spektakle Teatru Jaracza

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Olsztyn nr 110 dodatek Co jest Grane