21.12.2020, 16:49 Wersja do druku

Olsztyn. MOA" premiera Olsztyńskiego Teatru Tańca online

Olsztyński Teatr Tańca prezentuje w sieci swoją najnowszą premierę – „MOA”. Premiera odbyła się 19 grudnia na kanale You Tube Olsztyńskiego Teatru Tańca (spektakl będzie dostępny do 23.12.2020) https://www.youtube.com/channel/UCvJQPtz-fV32xSP8Kpz9UsQ/about?view_as=subscriber

fot. Monika Kępka

Etiuda taneczna „MOA” to finał działań artystycznych tancerek Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz choreograf Gosi Mielech i kompozytora Bartosza Smorągiewicza. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w kraju wszystkie działania prowadzone były w trybie online. Efektem spotkań jest przygotowany pokaz/performance, który został zaprezentowany i nagrany w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (bez udziału publiczności). Widzów zapraszamy do wspólnego oglądania nagrania w sieci.

"MOA" to opowieść o równoległych światach, które potrafią przenikać się we wspólnej, bliżej nieokreślonej przestrzeni. Jest to spotkanie nieoczywiste, a jednocześnie spójne i rzeczywiste trzech indywidualnych osobowości.

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Gosia Mielech

WYKONANIE I KREACJA: Aleksandra Salej, Anna Janczarek, Marta Jakimicha

OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

MUZYKA: Bartosz Smorągiewicz

VIDEO: Tadeusz Załęcki

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

ORGANIZATOR: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

PARTNER: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Strona spektaklu: https://ott.olsztyn.pl/projektperformatywnyzgosiamielech

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/156180722927022

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIAŹródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku