19.03.2010 Wersja do druku

Olsztyn. Mini przewodnik po Spotkaniach Teatralnych

- To, co się stało w tym roku, przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Zainteresowanie spektaklami było ogromne, niemal wszystkie bilety sprzedały się w ciągu tygodnia - powiedział Andrzej Fabisiak, zastępca dyrektora Jaracza.
I dodał: - To pokazuje, że olsztyński widz chce propozycji ambitnych, spektakli, o których mówi się w Polsce, ogląda się na festiwalach (...)

Program na najbliższe dni: Sobota godz. 18 (Duża Scena) " Carmina burana" - Opera Śląska z Bytomia. Carmina burana to pochodzący z benedyktyńskiego klasztoru Beuron zbiór pieśni, powstały ok. 1300 roku. Są wśród nich teksty miłosne, biesiadne, a także sceny z Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. godz. 20.30 (Scena Kameralna) " Mój trup" - monodram Bogusława Kierca. Postać grana przez aktora Teatru Współczesnego we Wrocławiu - tytułowy trup - rozpoczyna swój monolog od incipitu wiersza Adama Mickiewicza, który posłużył za tytuł spektaklu. Kierc prowadzi emocje w kierunku zjadliwej ironii, przynosząc żal zaprzepaszczonego życia i utraconą wiarę w młodość, która zawsze musi być zmarnowana. Niedziela godz. 18 (Duża Scena) " Kieszonkowy atlas kobiet " - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera z Warszawy. Bohaterkami sztuki są mieszkanki kamienicy przy ulicy Opaczewskiej w Warszawie, kobiety różnych pokoleń, doświadczone przez

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

16 spektakli w 9 dni. Teatralna uczta w "Jaraczu"

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta wyborcza - Olsztyn nr 66 online

Autor:

nok

Data:

19.03.2010

Festiwale