EN
17.08.2022, 19:26 Wersja do druku

Nowe Dąbie. Widowisko „Świetlne przygody Ignacego Łukasiewicza” Fundacji Kultury Pozytywka

Czy Wy też kochacie świetlne widowiska? My uwielbiamy! Lasery, wizualizacje, mappingi to jedne z naszych ulubionych rzeczy! Bardzo lubimy też dzieci i nie ominiemy żadnej okazji, żeby zrobić dla nich coś fajnego! Z połączenia obu tych pasji powstało widowisko, w którym występują właśnie najmłodsi, światło robi piorunujące wrażenie, a dodatkowo, a może przede wszystkim, całość upamiętania Polaka wielkiego formatu, czyli Ignacego Łukasiewicza, którego rok właśnie obchodzimy.

Inne aktualności

To Łukasiewicz wynalazł lampę naftową, był prekursorem wydobycia ropy naftowej i działał na wielu innych polach gospodarki. Można powiedzieć, że oddajemy hołd człowiekowi który „rozświetlił świat”. “Świetlne przygody Ignacego Łukasiewicza” to wyjątkowy spektakl, w którego powstanie zaangażowali się wspaniali artyści, wspierający młodych twórców. Premiera Świetlnego Show odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 21.08.2022 godz. 21.00, na pięknej łące w Nowym Dąbiu 133 (Gmina Łabiszyn).

Stanie tam profesjonalna scena, pojawią się efekty świetlne, wizualizacje, odbędzie się koncert na żywo oraz wystąpią młodzi aktorzy z naszej gminy. Przestrzeń wypełnią efekty świetlne godne Baśniowego Ogrodu Świateł i sztuk teatralnych z najwyższej półki, dlatego nie może Was zabraknąć - to będzie niezapomniane widowisko!

Produkcja – Fundacja Kultury Pozytywka
Reżyseria, scenariusz – Jerzy Welter (Wrocław) - asystentka reżysera – Agnieszka Maćkowska
Scenografia i kostiumy – Teatr Magazyn Prób BezPsa (Bydgoszcz)
Oprawa muzyczna i koncert –Michał Gacka GROUP & SVAHY
Wizualizacje – Antoni Torzewski
Oprawa sceniczna – Mielcarek Event

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura Interwencje 2022

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne