EN

18.05.2023, 13:03 Wersja do druku

Malbork. Rusza sprzedaż biletów na lipcowe inscenizacje oblężenia Malborka

Rozpoczyna się sprzedaż biletów na wieczorne spektakle tegorocznego Oblężenia Malborka. Trwają też prace nad modyfikacją scenariusza widowisk, które odbędą się się 21 i 22 lipca. Cała impreza będzie trwała trzy dni, bo także 23 lipca.

Inscenizacje bitwy o zamek są jednym z punktów programu Festiwalu Kultury Średniowiecznej Oblężenie Malborka. Organizatorami samych spektakli są Urząd Miasta Malborka oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, a współorganizatorem Muzeum Zamkowe w Malborku.

Magistrat poinformował, że 19 maja rozpocznie się sprzedaż biletów na dwa wieczorne widowiska historyczne pt. „Oblężenie Malborka 1410”. Zostaną wystawione 21 i 22 lipca 2023 r. Jak przypomina Marta Wróblewska z Urzędu Miasta Malborka, spektakle nawiązują do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię.

Zapraszamy do obejrzenia inscenizacji w reżyserii Aleksandra Krempecia. Oba widowiska rozpoczną się o godzinie 22 i zakończą spektakularnym pokazem fireshow w reżyserii Sebastiana Frodymy - informuje Marta Wróblewska.

Bilety będzie można kupić w kasie Szkoły Łacińskiej oraz w serwisie internetowym Eventim. Na oba dni obowiązują takie same ceny, który są zróżnicowane w zależności od miejsca: najdroższe w centralnej części miejskiej widowni, a dalej od centrum – tańsze. Do kupienia będą więc wejściówki w cenie 80, 60 i 50 zł.

Wieczorne widowisko odbywa się na wałach von Plauena przy zamku, które są terenem Muzeum Zamkowego, a publiczność zasiada na pobliskich betonowych trybunach specjalnie w tym celu zbudowanych przez miasto przy ul. Parkowej.

Pozostałe atrakcje na Oblężenie przygotowuje Muzeum Zamkowe
Od kilku lat wieczorne spektakle miały podobny scenariusz. Obecnie trwają prace nad jego modyfikacją, czego od Urzędu Miasta oczekiwało Muzeum Zamkowe. Właśnie ta instytucja kultury zarządzająca zamkiem jest głównym organizatorem pozostałych punktów wydarzenia. Oblężenie Malborka, które odbędzie się od 21 do 23 lipca, to bowiem trzy dni spotkania ze średniowieczem.

Muzealnicy i rekonstruktorzy starają się przybliżyć tamten okres w jak najszerszym zakresie w formie pikniku historycznego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też specjalna oferta zwiedzania pt. "Rycerska przygoda na zamku". Jest to druga - obok wieczornych widowisk - atrakcja Oblężenia, na którą trzeba kupić bilet. Pozostałe są bezpłatne.

Tytuł oryginalny

Oblężenie Malborka 2023 za dwa miesiące. Rusza sprzedaż biletów na jedną z atrakcji imprezy, czyli wieczorne inscenizacje

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki”

Link do źródła