EN
28.11.2022, 08:33 Wersja do druku

Lublin. Zimowo w Teatrze Andersena

Zbliża się grudzień, czas mikołajkowych prezentów, kolorowych świąt i rodzinnie spędzanych chwil. Może szukacie pomysłów na prezent, albo po prostu chcielibyście miło spędzić popołudnie, kiedy na dworze jest zimno i ciemno?

Teatr Andersena logo

Grudzień pod hasłem „Arabeli” w reżyserii Igora Gorzkowskiego, czyli czechosłowacki serial na deskach teatru, w styczniu powróci „Alicja w Krainie Czarów,” Lewis Carroll, w reżyserii Kuby Roszkowskiego w formie teatru cieni, a na ferie zimowe proponujemy zabawny i bardzo pouczający spektakl dla dzieci od 5 lat, „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi w reżyserii Elżbiety Depty.

Proponujemy również „Rodzinne podróżowanie” po teatrze lalki i aktora, czyli warsztaty dla rodzin z dziećmi od 5 lat.

A co jeszcze ciekawego w Teatrze? Już w grudniu rozpoczynamy próby do spektaklu „Tajemniczy Ogród” Frances Eliza Hodgson Burnett, w reżyserii Anny Wolszczak i adaptacji Katarzyny Matwiejczuk, którego premiera zaplanowana jest na marzec 2023.

W nowym roku czekają nas jeszcze dwie premiery. Rodzima produkcja naszych utalentowanych aktorów: Natalii Sacharczuk, Łukasza Staniewskiego i Katarzyny Staniewskiej. Będzie to spektakl najnajowy, czyli dla dzieci od 1 roku życia, Na ziarnku grochu H. Ch. Andersena oraz kolejny spektakl w reżyserii naszego Dyrektora – Krzysztofa Rzączyńskiego Królowa Śniegu H. Ch. Andersena, w adaptacji Joanny Rzączyńskiej, którego premiera zaplanowana jest na koniec sezonu. Nowy rok zapowiada się pracowicie.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne