EN

28.09.2022, 15:07 Wersja do druku

Lublin. Spektakl rodzinny „Między Światem a zaświatem” w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na opowieści z żywą muzyką, oparte na wątkach z kultury tradycyjnej, ale zupełnie nowe i w jakiś sposób mówiące o nas samych. Inspiracją dla spotkania jest książka „Między Światem a zaświatem”, której autorką jest Katarzyna Jackowska-Enemuo, a za ilustracje odpowiada Niki Jaworska-Duchlińska.

fot. mat. organizatora

Posłuchajcie opowieści o dziewczynie, która szukała piekła, o chłopcu, który musiał jechać za trzeci las i o dziwnym starcu, który układał się ze śmiercią. O Pszczole przewodniczce, o Leszym – opiekunie lasu, o Pasterzu Wilków. Między światem a zaświatem granice są cienkie jak pajęcza nitka. Wiele jest między nimi bram i tajemnych furtek. I wiele jest istot, które tych przejść strzegą, które pomagają ludziom wędrować pomiędzy światami.-opowiada o spektaklu Katarzyna Jackowska – Enemuo.

Katarzyna Jackowska-Enemuo – z urodzenia Pomorzanka, z wykształcenia antropolog kultury UJ, z natury – nomada, muzykantka i opowiadaczka historii, mama. Od 1998 roku zajmuje się muzyką średniowieczną i tradycyjną. Uczyła się od najlepszych śpiewaków – tych kształconych i tych ludowych. Tworzy własne opowieści i muzykę. Zaglądając do różnych zakątków świata zbiera opowieści i melodie. Realizuje wiele projektów, m.in. muzyczne: Jazgodki, Kubek do Nalewania Snów czy projekt „Migawki”, gdzie uczestniczy w opowieściach i spektaklach. Autorka książki Tkaczka Chmur wydanej w 2021 r.i nagrodzonej Literacką Nagrodą m.st. Warszawy w kategorii literatura dla dzieci .

Mateusz Szemraj – muzyk, multiinstrumentalista. Gra na instrumentach strunowych, szarpanych i etnicznych. Współpracuje z wieloma muzykami z kręgu muzyki folk, etno, muzyki dawnej. Realizował projekty m.in. z Mosaic, Wielbłądami, Jazgodkami, Karoliną Cichą i Marią Pomianowską.

Projekt realizowany w ramach Spotkań Opowiadaczy Słowodaję.

Informacje praktyczne:
Kiedy:
1 października 2022 r., godz. 11.00
Gdzie
: sala Warsztatów Kultury w Lublinie, ul Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo
: dla dzieci w wieku 8+ wraz z pełnoletnim opiekunem. Opowieści tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM).
Wstęp wolny

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne