EN
21.06.2022, 09:44 Wersja do druku

Lublin. Pisarka, reżyser i kopalnia. Nagrody Artystyczne Miasta

Inne aktualności

Poznaliśmy tegorocznych laureatów miejskich nagród artystycznych. Wręczono je podczas uroczystej Gali Kultury, zorganizowanej po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemii. Gala odbyła się w Chatce Żaka.

Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin za 2021 rok dostała Monika Śliwińska za książkę „Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny i ich świat”. W tej kategorii nominowani byli jeszcze Waldemar Tatarczuk oraz Mateusz Nowak.

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności trafiła w tym roku do filmowca Grzegorza Linkowskiego. Nominowani w tej kategorii byli też Waldemar Tatarczuk i Monika Śliwińska.

Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2021 roku przyznano Agacie Sztorc-Gromaszek za realizację projektu „Galeria Dostępna”. Szansę na to wyróżnienie mieli również Zbigniew Fronczek oraz wspólnie Izabela Śliwa, Rafał Sadownik i Dominika Krzyżanowska.

Z kolei Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury za 2021 r. trafiła do spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka”, m.in. za wsparcie „Chatki Żaka” i program stypendiów kulturalnych. Pozostali nominowani to Intrograf Lublin oraz Perła Browary Lubelskie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pisarka, reżyser i kopalnia. Nagrody Artystyczne Miasta Lublin

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

drs

Data publikacji oryginału:

20.06.2022