EN

9.10.2020, 10:46 Wersja do druku

Lublin. Noc Kultury 2020 odwołana

Inne aktualności

Do wieczora ważyły się dziś [8 października]  losy Nocy Kultury. Ostatecznie jej organizatorzy zdecydowali, że wydarzenie się nie odbędzie.

Tegoroczna Noc Kultury miała być wieczornym spacerem wśród ulicznych instalacji artystycznych, bez wchodzenia do zamkniętych pomieszczeń i gromadzenia się w określonym miejscu o ustalonej godzinie. Okazało się, że nawet taki festiwal nie dojdzie do skutku.

Jeszcze wczesnym popołudniem na Starym Mieście montowane były prace, które w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę miały cieszyć oko uczestników wydarzenia. Na fasadzie kamienicy przy Grodzkiej wieszana była instalacja „Walka postu z karnawałem”, gdzie post symbolizowały jesienno-zimowe okrycia, a karnawał szałowe kreacje.

Pracownicy Warsztatów Kultury nieśli już na Szambelańską pracę zbudowaną z czterech tysięcy piłeczek pingponowych, a w wejściu do ul. Ku Farze pojawił się żyrandol.

Wszyscy robili swoje, ale jednocześnie czekali na to, co na konferencji prasowej ogłoszą wspólnie premier i minister zdrowia. Gdy ogłosili, że cała Polska stanie się od soboty żółtą strefą i na ulicach będziemy nosić maseczki, Noc Kultury stanęła pod znakiem zapytania.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Noc Kultury 2020 odwołana. Nie będzie dużej imprezy w Lublinie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

drs

Data publikacji oryginału:

09.10.2020