EN
22.04.2022, 14:22 Wersja do druku

Lublin. Laureaci plebiscytu „Wydarzenie Kultury - Strzały 2021”

Inne aktualności

Cykl wydawniczy „Wschodni Express” otrzymał tytuł Wydarzenia Kultury „Strzały 2021”. Z kolei czytelnicy „Gazety Wyborczej” nagrodzili statuetką ubiegłoroczną edycję Carnavalu Sztukmistrzów. Podczas uroczystej gali tradycyjnie przyznaliśmy też nagrody specjalne. Pisze Tomasz Kowalewicz w „Gazecie Wyborczej - Lublin”, dodatku „Tygodniku Lublin”.

Już po raz dwunasty redakcja „Gazety Wyborczej" w Lublinie wybrała najciekawsze wydarzenia kultury odbywające się w mieście. Podobnie jak przed rokiem, stanęliśmy przed trudnym zadaniem oceny pomysłów lubelskich twórców, którzy znów musieli działać w warunkach pandemii. Nie była to jednak analogiczna sytuacja. Jeżeli pierwsze miesiące pandemii zapamiętaliśmy głównie z powodu pozamykanych sal, odwołanych premier i trudnych pytań o przyszłość, tak miniony rok to przede wszystkim oswajanie się z wirusem i działanie w granicach wyznaczonych przez obostrzenia. Była to więc próba powrotu do rzeczywistości, jaką znamy sprzed pojawienia się koronawirusa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Książki, które stały się towarem pierwszej potrzeby

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” nr 93, dodatek „Tygodnik Lublin”

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.