EN

27.07.2021, 12:18 Wersja do druku

Lubelskie. Kultura i sztuka już po raz trzeci w stodole

29 lipca 2021 roku startuje wyjątkowy czterodniowy cykl wydarzeń kulturalnych – teatralnych, muzycznych, filmowych, plastycznych w Łążku Garncarskim w na Lubelszczyźnie. W ramach Stodoły Kultury i Sztuki mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości będą mogli wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach artystycznych.

fot. mat. organizatora

Artyści z Warszawy, Krakowa, Poznania na czele z Modestem Rucińskim, aktorem teatralnym i filmowym, na co dzień związanym z Teatrem Dramatycznym w Warszawie zapraszają do spotkania z kulturą i sztuką z bardzo bliska. Stodoła Kultury i Sztuki 2021 to trzecia edycja interdyscyplinarnego wydarzenia kulturalnego, które w latach 2019 i 2020 cieszyło się olbrzymią popularnością wśród odbiorców i trwale zapisało się w świadomości mieszkańców regionu. Naszymi działaniami, jedynymi takimi w powiecie, przybliżamy mieszkańcom regionu kulturę wyższą. Podstawową ideą jest oswajanie odbiorców ze sztuką, przybliżanie świata twórców kultury, integracja społeczna i prezentowanie znajomej przestrzeni wiejskiej jako pola działań twórczych. Realizując Stodołę Kultury i Sztuki odpowiadamy na oddolne potrzeby i inspirujemy do rozwoju świadomości kulturowej mieszkańców lokalnej społeczności. W niezwykle trudnym czasie pandemii jesteśmy dla wielu osób jedyną okazją, by skorzystać z dobrodziejstw kultury.

fot. mat. organizatora

- Ekipa Stodoły Kultury i Sztuki oraz mieszkańcy wsi wraz uczestnikami naszego wydarzenia poprzez współpracę w przygotowaniach, twórcze spotkania podczas warsztatów, rozmowy po wydarzeniach, spędzony razem czas przyczyniają się do tworzenia zjawiska, które śmiało określić można mianem wspólnoty. Z każdym rokiem przybywa chętnych do współtworzenia i uczestnictwa w projekcie. Coraz więcej artystów chce dzielić się swoją pasją i coraz więcej jest osób, które chcą z tych pasji czerpać i rozwijać się. Chcemy tę wspólnotowość utrzymać i dążyć do jej powiększania i cementowania. Tworzy ona przestrzeń do rozwoju, odważniejszych poszukiwań w tworzeniu sztuki, do jej rozumienia i interpretowania, a przede wszystkim, do prezentowania jej innym bez obaw o niekonstruktywną ocenę – wyjaśnia Modest Ruciński.
 
W tegorocznym programie Stodoły Kultury i Sztuki znajdą się m.in.: spektakl „Oświadczyny” A. Czechowa w reżyserii Małgorzaty Głuchowskiej, stand-up Mariusza Kędzierskiego, koncert pianistyczny, pokaz filmu „25 lat niewinności. Historia Tomka Komedy” w reżyserii Jana Holoubka, a także różnorodne warsztaty, wystawy a nawet plener malarski.

Stodoła Kultury i Sztuki potrwa od 29 lipca do 1 sierpnia 2021 r. w Łążku Garncarskim.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na facebooku: facebook.com

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne