EN
27.07.2011 Wersja do druku

Lublin. Jutro Carnaval Sztuk-Mistrzów

60 różnych spektakli i pokazów w wykonaniu artystów sztuki cyrkowej - m.in. ekwilibrystów, kuglarzy, buskerów, clownów - zaprezentowanych zostanie na festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów, który rozpocznie się w czwartek w Lublinie.
Festiwal - według organizatorów - jest okazją do przedstawienia współczesnej awangardy teatralno-cyrkowej czyli tzw. Nowego Cyrku, przez artystów z różnych krajów świata.

- Festiwal to unikalne wydarzenie o zasięgu międzynarodowym - powiedziała Martyna Gawryluk z biura prasowego festiwalu. Carnaval Sztuk-Mistrzów rozpocznie w czwartek wieczorem Wielka Parada Kuglarska, w której przez centrum Lublina - od Placu Zamkowego do Placu Litewskiego - przejdą wszyscy artyści biorący udział w festiwalu. W mieście, na potrzeby festiwalu, powstanie kilka namiotów cyrkowych i scen m.in. na Placu Litewskim, na Starym Mieście, na błoniach pod Zamkiem Lubelskim. Na festiwalu zaprezentuje się m.in. grupa Les Apostrophes z Francji, której twórczość określana jest mianem "teatru żonglowanego". Artyści w swoich pokazach łączą żonglerkę z innymi sztukami cyrkowymi, tańcem i muzyką. Niemiecka grupa Get the shoe przedstawi z kolei "żonglerską sztukę walki". W pokazie o dynamicznej choreografii dwóch artystów występować będzie w charakterze bojowników walczących dziesięcioma maczugami. Taniec z ogniem połączony z akrob

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał nadesłany

PAP

Data:

27.07.2011

Festiwale